צילום: index open בית המשפט גזר 30 חודשי מאסר בפועל שלוש צעירות מהקריות שתקפו נוסעת במונית.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

זה היה אירוע של אלימות טהורה. אלימות לשם אלימות, אלימות לשם שעשוע. הקורבן, ג', תושבת עכו, בת 45, לא התגרתה בצעירות, לא העליבה אותן, ולא הרגיזה אותן בשום דרך. למרות זאת הן התעללו בה באכזריות.

ב-25.2.12 בשעה 6:00 בבוקר נסעה ג' במונית שירות בדרך לעבודתה מעכו לכיוון חיפה. בצומת לב המפרץ נכנסו למונית שלוש הצעירות וישבו מאחוריה.

עם תחילת הנסיעה הן החלו למשוך בשערותיה ולא חדלו מכך למרות בקשותיה החוזרות והנשנות. הנהג עצר את המונית, הפריד בין הצעירות לג' וביקש מהן לחדול ממעשיהן. אולם, כשהנהג שב למקומו והמשיך בנסיעה, הנאשמות תקפו את ג', הכו בה בראשה ובפניה בידיהן ובאמצעות בעיטות, נשכו אותה בראשה וגרמו לה לחבלות חמורות בפניה.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו לג' שבר בארובת העין ושטפי דם בפניה. הנהג עצר את המונית בסמוך לתחנת משטרת חיפה וקרא לעזרת שוטרים שהיו בקרבת מקום. השוטר שניגש למונית לברר מה קורה הותקף אף הוא על ידי אחת הצעירות, ששרטה אותו בעורפו ונשכה אותו בידו.

בעקבות התקיפה אושפזה ג' בבית החולים רמב"ם למשך מספר ימים ועברה ניתוח בפניה.

במהלך המשפט הדגיש התובע, עו"ד בני פסקל, כי בין הצעירות לג' לא היתה היכרות מוקדמת, וכי מדובר באשה שהיתה בדרכה ליום עבודה רגיל במלון, ואילו הצעירות, כולן בשנות ה-20 המוקדמות, חזרו מבילוי בחוף הים, אשר במהלכו שתו אלכוהול.

מזלה הרע של ג' היה שהיא נקרתה על דרכן של השלוש, אשר תקפו אותה והתעללו בה ללא כל מניע או סיבה, והיא עברה תחת ידיהן מסכת התעללות אכזרית וממושכת אשר הותירה אותה עם פגיעות גופניות ונפשיות משמעותיות ששינו את מסלול חייה מאותו רגע ואילך.

עוד ציין התובע, כי ימי האשפוז והניתוח לא הביאו לריפויה המלא של ג', ועד היום היא סובלת מנזקים רבים: ראייתה נפגעה, נגרם נזק לעצב בפניה, נגרמו נזקים בלסתה ובשיניה והיא סובלת מכאבים רבים. המוסד לביטוח לאומי הכיר בה כנכה לצמיתות כתוצאה מהפגיעה בראייה והפגיעה הנפשית.

לטענת התובע, הצעירות הפגינו אדישות מוחלטת לגבי תוצאות מעשיהן, וחבטו שוב ושוב בגופה ובראשה של ג', וכי התוצאות יכלו להיות אף קשות יותר ורק בנס לא היו כאלה.

סניגוריהם של הנאשמות גוללו בפני בית משפט את נסיבות חייהן הקשות, אשר גדלו בעזובה נפשית ופיזית, וביקשו מהשופט להתחשב בהן ולהסתפק בשליחתן לעבודות שירות.

שופט בית משפט השלום בחיפה, דניאל פיש, לא נעתר לבקשת הסניגורים וסקר בהרחבה את מצבה של ג', אשר ממשיכה להזדקק לטיפולים רפואיים בתחומי הנוירולוגיה, עיניים, פסיכיאטריה וטיפולי שיניים.

השופט פיש: "מדובר באשה, ילידת רומניה, שהגיעה לפני כשש שנים לישראל כעובדת זרה על מנת לטפל בקשישים סיעודיים, ונישאה לאזרח ישראלי לפני כשנתיים וחצי. היא עבדה כמטפלת בקשישים באופן חלקי לאחר נישואיה וכחדרנית בבית מלון, ובמקביל למדה בקורס חשבי שכר (לאחר התקרית – שנ"ז).

היא לא שבה למקום עבודתה הקודם ומנסה למצוא עבודה בסמוך לביתה. היא נוטה להסתגר ולהתבודד, וחווה עצמה כמוחלשת וחסרת אמון וביטחון בתחומי חייה. היא שואפת להחזיר לעצמה את חייה הקודמים, אולם תואר שהיא מתקשה לעשות זאת, בעיקר במישור הרגשי. מצבה הרגשי הרגרסיבי גורם לה להפרעות בשינה, דריכות ומתח.

"המתלוננת נפגעה בצורה משמעותית כתוצאה מהתקיפה. נותרו בה צלקות פיזיות ונפשיות, וחייה הוסטו ממסלולם ולא חזרו אליו עד היום. וכל זאת למה? כי היתה במקום הלא נכון ברגע הלא נכון? החיים בארץ רצופים סיכונים שנכפו על תושביה מן החוץ, סיכונים לפגיעה על ידי מעשי איבה או לחימה שלא קיימים במדינות מערביות אחרות.

"אין תושביה צריכים לסבול הפיכתם לקורבנות של פשיעה סתמית ברחובות הערים וכאשר עבירות כאלו מבוצעות הן מחייבות ענישה משמעותית ומרתיעה שתמגר את התופעה".

על שתיים מהצעירות גזר השופט פיש 30 חודשי מאסר בפועל, ועל השלישית גזר 24 חודשי מאסר לאחר שהתרשם כי היא מוגבלת באופן
משמעותי מבחינה קוגניטיבית ושכלית מאשר חברותיה האחרות, ולכן בחר להקל עמה במקצת. כמו כן גזר השופט על הצעירות 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שיחרורן, ותשלום פיצוי לג' בסך 20 אלף שקל כל אחת.