נאוה מורד ניצחה בהפרש גדול את שולמית אסולין בבחירות לוועד העובדים בעיריית קרית ביאליק. אסולין אינה מתרגשת ורומזת שהמשחק היה מכור מראש. "העובדים בישלו, העובדים יאכלו", אמרה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

ביום שני האחרון התקיימו בחירות לוועד העובדים בעירייה. אחרי תקופת כהונה סוערת הותיר יוסי ברבי את השליטה בידי חבריו. לתפקיד התמודדו בסופו של יום שלושה מועמדים, נאוה מורד ושולמית אסולין עם עוד שני נציגים, ופיני גור שהתמודד לבדו. למרות זאת הקרב התמקד ברובו בין שתי הנשים. אסולין, שהיתה עד כה חברה בוועד לצידו של ברבי, ומורד שזכתה, לטענת העובדים, לתמיכה רבה מההנהלה.

בשונה מהבחירות הקודמות, הפעם המאבק היה סוער הרבה פחות. אלא שגם במקרה זה נשמעו טענות ממחנות שתי המתמודדות. לטענת עובדים, נעשו ניסיונות של הצד השני לפגוע בהם עד לרגע האחרון. "עובדים קיבלו שיחות טלפון מגורמים שונים בעיר. אמרו להם לא להצביע למורד", סיפר עובד עירייה ממחנה מורד. "היו אנשים שדאגו לבחוש בקלחת ולנסות להשפיע על התוצאה".

בצד השני נשמעו תלונות דומות, אולם בדרך התקשרות שונה. "עובדים רבים קיבלו הודעות טקסט לטלפון הנייד, בהן התבקשו לא לבחור באסולין", סיפר איש מחנה אסולין. "עמדו אנשים בחוץ שפנו לאנשים שהגיעו לבחור ואמרו להם מה להצביע".
למרות התלונות, עובדים רבים הגיעו להצביע בקלפי שמוקמה בבית יד לבנים.

בשעות הערב התקבלו התוצאות. אחוז ההצבעה היה גבוה יחסית, ועמד על כ־80 אחוז. מורד וחבריה, משה אמויאל וסימה אסולין, זכו ברוב גדול. מורד קיבלה 312 מקולות העובדים בעוד שולמית אסולין זכתה רק ל-93 קולות. לדברי אסולין, התוצאה שהתקבלה היתה צפויה. "זה היה מובן", אמרה. "אלה לא היה בחירות חופשיות. העובדים בישלו והעובדים יאכלו".

גם בגוש השני לא היו מופתעים מהתוצאה. מורד: "אני יודעת מה עשיתי. העובדים יודעים כמה פעלתי למענם בתקופה האחרונה, ולכן הם תמכו בי". על אף הרוב הגדול, עדיין היו עובדים שהביעו מורת רוח מניצחונה של מורד. "היא לא היתה צריכה להיבחר", אמר אחד מהם. "היא יותר מדי מעורבת בעירייה. יש הרבה שלא מרוצים מזה. רצינו יו"ר שלא קרובה כל כך להנהלה, אבל זה מה שיצא בסוף. יש הרבה עובדים שניתנים להשפעה".

מורד: "אני מציבה לעצמי מטרה ברורה, להמשיך לשפר ולייעל את תנאי עבודתם ושכרם של העובדים. אני מאמינה בקשר יציב וישיר עם הנהלה וראש העיר, אלי דוקורסקי".