צילום: דוברות רמב"ם רופאי רמב"ם שלפו רוכסן מקיבתו של ילד בן שבע מחיפה, שבלע את קצהו בזמן שיעור בבית הספר.

קראו עוד ב-mynet:
תינוקת בלעה סיכות ביטחון וניצלה בנס
נער בלע חלק של עט וסבל מקשיי נשימה
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

אינספור פעילויות יצירתיות נועדו להעביר את זמן השיעור: שרבוטים במחברת, קיפולי נייר ומשחק עם עפרונות, מחקים ועוד. במקרה של סנדרו ליאון מחיפה, המשחק ששיחק בזמן השיעור הוא שיעור שלא ישכח.

במהלך השיעור הראשון ביום הלימודים שיחק סנדרו ברוכסן הבגד, כשהוא מחזיק אותו בפיו. תוך כדי המשחק ניתק ראש הרוכסן מהג'קט ונכנס ללועו של סנדרו. מכיוון שלא ידע מה עליו לעשות, החליט ללגום מים, ובעצם בלע את ראש הרוכסן.

כעבור שעתיים, במהלך השיעור השלישי, בטנו של סנדרו החלה לכאוב, והוא פנה לאחות בית הספר וסיפר לה שבלע את קצה הרוכסן. האחות הפנתה אותו אל בית החולים, ובתוך פרק זמן קצר הוא הגיע עם אמו אל מיון הילדים במרכז הרפואי רמב"ם, כשהוא מתלונן על כאבים במרכז החזה והבטן.

צילומי הרנטגן שעבר הראו כי ראש הרוכסן התמקם בפתח הקיבה של סנדרו. לדבריו של פרופ' רון שאול, מנהל יחידת גסטרו ילדים ברמב"ם, ייתכן כי העובדה ש"החליק" את ראש הרוכסן לקיבתו בשתיית מים הצילה אותו מחנק. "הוא הצליח להסיט את העצם אל הוושט ולבלוע אותו. אם הרוכסן היה נתקע בקנה הנשימה, הסיפור יכול היה להסתיים אחרת", הסביר פרופ' שאול.

עצמים קטנים יוצאים בדרך כלל מהגוף באופן טבעי, אולם במקרה של סנדרו היה טוויסט קטן בעלילה: לפני כמה שנים הוא עבר ניתוח לטיפול בדלקת תוספתן מסובכת. בשל החשש מהיצרויות של המעי באזור הניתוח, והסכנה שראש הרוכסן ייתקע במעי, הוחלט להתערב ולשלוף את העצם מקיבתו של הילד.

הטיפול, גסטרוסקופיה, בוצע באמצעות הכנסת סיב אופטי עם מצלמה זעירה דרך הלוע, המאפשר את איתור הריצ'רץ' ושליפתו בקלות. כמה שעות לאחר מכן שוחרר סנדרו לביתו כשהוא חש בטוב.

אמו של סנדרו, סוהילה: "זו פעם ראשונה שאני נתקלת בסיטואציה כל כך תמימה, שיכלה להתפתח לאסון. תודה לאל שזה נגמר טוב".