צילום: גיל נחושתן קטין בן 14 מהקריות, שרגיש למוצרי חלב עוד מגיל הינקות, ניצל ממוות בעת חופשה משפחתית לכבוד חגיגות בר המצווה באחת האוניות שעורכות שיט תענוגות לאורך חופי הים התיכון. הקטין יפוצה על ידי חברת הספנות במסגרת הסכם פשרה ב-10,000 שקל.

קראו עוד ב-mynet:
הבן מת, לבסוף הכסף יוחזר
מעצר הבית יהיה בשיט תענוגות
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

במהלך השיט אכל הקטין קינוח לאחר ארוחה בשרית, ובתוך דקות, על פי תגובה חריפה שפיתח, הבינו כל הסובבים אותו כי הקינוח הכיל מוצר חלבי כלשהו.

לאחר מספר דקות הילד החל לחוש ברע, פניו וצווארו נתמלאו בפריחה, הוא סבל מכאבי בטן קשים, תחושת מחנק וקוצר נשימה.

עוד לפני שהמשפחה רכשה את הכרטיסים להפלגה ביררה האם שמטבח הסיפון באונייה כשר, כך שהם יגישו בארוחה הבשרית מוצרים המופרדים לחלוטין ממוצרים חלביים ויוכלו לאכול גם את הקינוחים, שהם כשרים פרווה.

לאם נמסר שאין סיבה לדאגה ואכן המטבח כשר. את סיוט החופשה ותלאות המשפחה ורשלנות לכאורה של התנהגות מנהל האונייה בסיפון מתארת המשפחה בתביעה שהגישה באמצעות עו"ד מעיין פלד ממשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי צדרבוים לבית משפט השלום בחיפה.

האם מתארת כי מיד אחרי האירוע היא פנתה למנהל האונייה בבקשת סיוע רפואי לבנה, אך מסיבה לא ברורה תוך הפגנת קור רוח אדישות וזלזול הוא אמר לה: "תרדי לסיפון 2, יש שם רופא תשלמי 25 יורו כמו כולם הוא יטפל בו".

מנהל האונייה אפילו לא ליווה את האם והבן, שהיה מצוי באותה עת בסכנת חיים ממשית. לדבריה, הוא אף האשים את הילד בכך שטעם מהקינוחים למרות שיודע שהוא רגיש למוצרי חלב.

גם לאחר שרופא האונייה בדק את הנער, סיוט ההפלגה רק התגבר. כדורים שהרופא נתן לא הועילו ורק החמירו את מצבו כולל פריחה, חנק בגרון, קוצר נשימה, כאבי בטן חזקים, בצקות בגרון, גופו התנפח ודם החל לזלוג מאפו.

אמו המבוהלת של הקטין שבה לרופא, שמיד הבין שמדובר במצב חירום עד כדי סכנת חיים ונתן לקטין זריקה. למחרת השתפרה מעט הרגשתו של הקטין, אך זאת לאחר שחווה טראומה קשה וחופשתו נהרסה.

התיק לא הגיע בסופו של דבר לדיון כאשר חברת הספנות, שאף לא הגישה כתב הגנה, התפשרה עם עורכי הדין של המשפחה ופיצתה אותם ב-10,000 שקל. החברה אף הודיע למשפחה שבעקבות המקרה מנהל האונייה פוטר מעבודתו.