צילום: shutterstock 10 שנות מאסר בפועל לצעיר מהקריות שדקר את חברתו לשעבר וחתך אותה בכל חלקי גופה, מכיוון שביקשה לעזוב אותו.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בני הזוג ניהלו מערכת זוגית במשך ארבעה חודשים בלבד. לאחר מכן ביקשה הצעירה לסיים את הקשר עם הנאשם ולהיות בקשר חברי עם אחר. הנאשם סירב להשלים עם בקשתה והפציר בה לחזור אליו, ואף התקשר לבני משפחתה וחבריה ואיים שיהרוג אותה ואת בן זוגה החדש.

כמו כן אמר לה: "בגוף שלך אך אחד לא ידע, רק אני, את רק שלי, ואם מישהו אחר יגע בך, אני אהרוג אותך ואותו".

הנאשם נהג להגיע לצומת "לב המפרץ" על מנת לפגוש את חברתו לשעבר בימים בהם הגיע לאזור, בדרכה ללימודים במכללה.

ב-8.8.2012 יצא הנאשם לכיוון צומת לב המפרץ כדי לפגוש בחברתו לשעבר, כשהוא חמוש בסכין. ואכן, זמן קצר לפני לימודיה במכללה הוא הבחין בה וביקש לשוחח עימה בחניון הקניון. היא התנגדה והוא סטר לה ומשך אותה לכיוון החניון. שם הוא ניסה לנשק אותה והורה לה לנשקו, והיא סירבה.

הוא שאל אותה מדוע איננה רוצה בו עוד, והיא ענתה שאינה מעוניינת בקשר איתו. במהלך חילופי הדברים, שלף הנאשם את הסכין והחל לתקוף את הצעירה. הוא הפיל אותה על המדרכה והחל לדקור אותה דקירות רבות בכל חלקי גופה, בבית החזה, בבטנה, בצווארה, בראשה, בפניה, בידיה וברגליה.

עובר אורח אשר הבחין במעשי הנאשם הזעיק את המשטרה. שוטרים שהגיעו למקום רצו לעבר הנאשם, וכשהוא הבחין בהם, פסק מלדקור את הצעירה, זרק את הסכין ונמלט מהמקום. כמחצית השעה לאחר מכן הוא נעצר בביתו.

הצעירה הובלה לבית החולים, שם נותחה. כתוצאה מהדקירות נגרמו לה חבלות רבות בגופה ובאבריה הפנימיים: קרע בסרעפת, קרע בכבד, חורים במעי ובקיבה, חתך בצוואר שגרם לכניסת אוויר לבית החזה וחתכים עמוקים של גידי הידיים ועורקי האצבעות. הצעירה היתה מונשמת ומורדמת מספר ימים.

במהלך המשפט, כאשר עלתה על דוכן העדים, שיתפה הצעירה את הרכב שופטי בית משפט המחוזי בחיפה, בראשותו של סגן הנשיאה השופט יוסף אלרון והשופטים עודד גרשון ואברהם אליקים, בפחדיה וחששותיה מהנאשם כאשר יסיים את ריצוי עונשו, והראתה לשופטים את חלק מהצלקות שנגרמו לה.

הנאשם הגיע לעסקת טיעון עם התביעה, על פיה רף הענישה יהיה בין 7 ל-13 שנות מאסר בפועל. בדיון המשפטי ביקשה התובעת להחמיר עם הנאשם, ואילו הסניגור ביקש מבית המשפט לגזור על מרשו את רף הענישה הנמוך, והדגיש כי זוהי עבירה ראשונה למרשו. הרכב השופטים גזרו על הנאשם 10 שנות מאסר בפועל ופיצוי למתלוננת בסך 25 אלף שקל.

בגזר הדין ציינו: "מיותר לומר מה היה קורה אלמלא עובר האורח, אשר הבחין בנאשם דוקר שוב ושוב את הצעירה. למרבה הצער, לא אחת באים בשערי בית המשפט נאשמים, אשר בוחרים בדרך האלימות כלפי בנות זוגן ונוטלים חירות לעצמם לפגוע בגופן כאילו היו רכושם. כל 'חטאה' של הצעירה היה כי חפצה לסיים את הקשר עם הנאשם, לחוש כבת חורין ולהתנהל עם אחר".