צילום: דורון גולן אם חד הורית, תושבת קרית חיים, אשר פלשה לדירה של חברת עמיגור בקרית ים, פונתה השבוע מהמקום על ידי שוטרי תחנת זבולון. האשה, בת 46, אם לשלוש בנות (11, 12 ו-17), טוענת כי מענישים אותה כיום ולא מעניקים לה דיור ציבורי משום שלפני עשר שנים היא קיבלה דירה בירושה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

האשה: "למי לא פניתי, למי לא הלכתי. הגשתי טפסים בכל מקום. אמרו לי שלא מגיע לי בגלל ירושה שקיבלתי פעם. רק בעוד חודש אוכל להגיש ערר על ההחלטה הזו. למה להעניש אותי על מה שהיה פעם? למה להעניש את הילדות שלי?".

לטענתה, בלית ברירה פלשה לדירה של חברת עמיגור בקרית ים, למרות היותה מטופלת באמצעות לשכת הרווחה של חיפה, לאחר שבכל השנים התגוררה בקרית חיים. האשה: "לא היתה לי ברירה, לא היה לנו איפה לישון. יש מלא דירות ריקות של עמיגור בקרית ים, אבל לאף אחד לא אכפת שלי ולבנות שלי אין איפה לישון. לאחרונה פוטרתי מהעבודה, ואני מקבלת קצבה של 3,100 שקל. מזה אני לא יכולה גם לדאוג לילדות וגם לשלם שכר דירה. זה בלתי אפשרי. אומרים לי שלא מגיע לי דירה. אז למי כן?".

ביום ראשון השבוע הגיעו שוטרים מתחנת זבולון לפנות את האשה ובנותיה מהדירה אליה פלשו, אבל בסופו של דבר הם נתנו לה ארכה קצרה על מנת שתתפנה באופן מסודר ותדאג למקום לחפציה.

מיד לאחר מכן פנתה האשה ללשכת הרווחה לקבלת סיוע. "הם מנסים לעזור, אבל אומרים לי שהידיים שלהם כבולות. הציעו לי 1,000 שקל לחודש־חודשיים שאוכל להשכיר דירה. אבל אני לא רוצה כל פעם לעבור ככה. רוצה משהו קבוע, דיור ציבורי. אני כבר לא יודעת מה לעשות. אין לי מה להפסיד. אשים את הבנות אצל חברה ואתאבד. איזו ברירה יש לי? מה אתם רוצים? לסייע לי אחרי שאמות? פניתי לכולם, ואין לי כבר כוח".

מעיריית חיפה נמסר, כי פתרונות דיור ניתנים על ידי משרד השיכון ולא על ידי העירייה, שאינה מוסמכת לפעול בנושא. "עם זאת, שירותי הרווחה בעיריית חיפה מודעים למצוקת הדיור הקשה אליה נקלעה האשה, ועל כן פנתה למשרד השיכון בבקשה לתת מענה למציאות הקשה אליה נקלעו האשה וילדיה.

"במקביל, אישרה לה העירייה סיוע חריג בהשתתפות בשכר דירה, וזאת על מנת להבטיח שלא תמצא את עצמה ברחוב ולו גם ליום אחד. שירותי הרווחה בעירייה ימשיכו ללוות את האשה וילדיה באופן צמוד ויסייעו ככל הניתן במסגרת השירותים החברתיים".