צילום אילוסטרציה: רונן מחלב תושב קרית ים (65) מואשם כי תקף נמרצות את אשתו מכיוון ששפכה את בקבוק האלכוהול שלו.

קראו עוד ב-mynet:
הריב על המים החמים הסתיים במשטרה
תקף את אשתו רק בגלל שתרמה לצדקה
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

התקרית אירעה לפני כשבוע בשעה 20:30. מכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריות עולה, כי כאשר האשה יצאה מהמקלחת, הבחינה במשקה האלכוהולי על השולחן ושפכה אותו.

חמתו של הבעל עלתה והוא ניגש אליה והחל לתקוף אותה. הוא דחף אותה לעבר המיטה בחדר השינה, משך את חלוק המגבת שלבשה וחנק אותה על ידי כך שהניח את החלוק על פניה ולחץ בחוזקה על הפנים. האשה, שהתקשתה לנשום, התחננה לבעלה שישחרר אותה, והוא ניאות לבקשתה.

האשה נטלה את הטלפון כדי להתקשר לבתם, אך הנאשם חטף את הטלפון מידה, נעל את דלת הבית ולקח את המפתח כדי שלא תצליח לברוח. הנאשם המשיך וחנק את אשתו בצווארה, דרש ממנה לבקש סליחה ועד שלא אמרה כן, סירב להסיר ידיו מעל צווארה.

בהמשך ניצלה האשה הזדמנות שבעלה לא היה לידה לרגע, הצליחה להגיע לחדר השינה ולהשיג מפתח נוסף, אך ברגע שפתחה את הדלת וברחה לחדר המדרגות, השיג אותה הנאשם. הוא תפס אותה וגרר אותה במעלה חדר המדרגות כשחצי גופה העליון עירום, וכשהוא מנסה להכניסה לתוך הדירה בחזרה.

האשה החלה לזעוק: "הצילו, הצילו", והשכנה, ששמעה את זעקותיה לעזרה, יצאה לחדר המדרגות ודרשה מהנאשם לשחרר את אשתו, ולא, היא תטלפן למשטרה. הבעל שיחרר את אשתו, והשכנה הכניסה אותה לביתה והתקשרה למשטרה.

יחד עם כתב האישום הגישה התובעת, פקד שרון בן יעקב, גם בקשה למעצרו של הבעל עד לתום המשפט נגדו.

בבקשה ציינה: "מדובר באדם אשר נוהג לשתות משקאות המכילים אלכוהול וכתוצאה מכך נוהג באלימות קשה כלפי אשתו ללא רחם".
עוד טענה פקד בן יעקב כי אם הבעל ישוחרר, הוא עלול להשפיע על השכנה לחזור בה מעדותה.

הנאשם, שהכחיש בחקירותיו את העבירות המיוחסות לו, עדיין לא ענה על כתב האישום. בקרוב יחל משפטו.

בדיון המשפטי בעניין המשך מעצרו של הבעל, ביקש הסניגור מבית המשפט ללמוד את חומר הראיות נגד מרשו, ורק לאחר מכן לקיים דיון. השופטת טל תדמור-זמיר נעתרה לבקשה.