צילום: shutterstock צעיר מקרית אתא מואשם בחמישה מקרים של פריצות לדירות וגניבה מהן. בדירה האחרונה התמזל מזלו והוא מצא כספת ובתוכה שלל רב.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

מכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות נטען כי שרשרת ההתפרצויות של הצעיר (27) החלה בשלהי אוגוסט, הרחק מביתו. ב־21.8.2012 הוא התפרץ לדירה בחדרה, וגנב ממנה 12 אלף שקל, טבעת ועגילי פנינה מזהב.

בחודש ספטמבר הוא פרץ לדירה בקרית מוצקין, וגנב משם מכשיר פלאפון ו-12 אלף שקל. שלושה ימים לאחר מכן הוא פרץ לבית נוסף, הפעם בקרית אתא. מבית זה גנב שעון יד, 500 יורו ופלאפון. שבוע לאחר כן, בתחילת חודש אוקטובר, פרץ הנאשם למחסן, ומשם גנב ארגז בקבוקי בירה ויין, 15 מכשירי DVD ועשרות שעוני יד.

על פי כתב האישום, ב־15 באוקטובר פרץ הנאשם לדירה ברחוב רופין בקרית אתא. בשעות הבוקר, כשאף אחד מדיירי הבית לא היה בו, פירק את שלבי הזכוכית של חלון חדר השירותים ונכנס לדירה. לאחר חיפוש הוא מצא כספת שהכילה 50 אלף שקל, 10,000 יורו, 8,000 דולר, תכשיטים מזהב, אקדח ברטה וארנק עם מטבעות לאספנים. הנאשם גנב את הכספת ונמלט מהמקום.

יחד עם כתב האישום הגישה התובעת, פקד שרון בן יעקב, גם בקשה לעצור את הצעיר עד לתום המשפט נגדו. לטענתה, מדובר באדם שמוכר למשטרה בתחום עבירות הרכוש, ואף ריצה מאסרים בפועל.

עוד ציינה פקד בן יעקב: "הנאשם התפרץ למספר דירות במועדים שונים, תוך חיטוט בדירות וגניבות רכוש רב ובעל ערך כספי וסנטימנטלי תוך פגיעה בפרטיות של בעלי הבית. במעשיו אלו מעיד הנאשם על עצמו כמי שהינו נועז, חסר גבולות ומעצרים המסוכן לביטחון הציבור ורכושו".

בחקירתו במשטרה הכחיש הנאשם את המיוחס לו. על כתב האישום עדיין לא ענה. בדיון המשפטי בעניין מעצרו עד לתום המשפט נגדו, האריכה השופטת טל תדמור-זמיר את מעצרו של הצעיר בכמה ימים, על מנת לאפשר לסניגורו ללמוד את חומר הראיות שיש במשטרה נגד מרשו.