צילום: ויז'ואל/פוטוס שני תלמידי כיתה שכבת י' בבית הספר אורט קרית ביאליק תקפו את המורה לתנ"ך במהלך שיעור. השיעור בוטל, ובמקומו נערכה שיחה על חומרת המעשה. התלמידים האחרים גינו את המעשה: "הם התנהגו בצורה מאוד מבישה".

קראו עוד ב-mynet:
הילד תקף את התלמידים, המורה והמנהל
תלמיד כיתה ב' רדף אחרי המורה
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

ביום ראשון נכנסו שני התלמידים לכיתה י' שאינה שלהם. הם המתינו בכיתה עד תחילת השיעור, ולא יצאו גם לאחר שהמורה נכנסה לכיתה. "הם כנראה רצו לראות אם המורה תשים לב שיש יותר תלמידים בכיתה", סיפר אחד התלמידים. "אולי הם חשבו שזה מצחיק מישהו".

המורה אכן הבחינה בשינוי בכיתה. "היא בדקה נוכחות, והבחינה בתלמידים שלא שייכים", סיפר. "היא ביקשה מהם לצאת מהכיתה ולחזור לכיתה שלהם, אבל הם סירבו והחלו להתווכח איתה. הם התנהגו אליה בצורה ממש לא יפה ולא מכובדת. היא לא ויתרה ואחד מהם דחף אותה. זה היה מחזה מביש. קשה להאמין שיש תלמידים שמתנהגים ככה. דחיפה זה אלימות לכל דבר".

המקרה הסתיים רק לאחר התערבות הנהלת בית הספר. לאחר מכן, השיעור כבר לא התקיים כסדרו. "התלמידים פוצצו את השיעור סתם", סיפר מורה בבית הספר. "לאחר מכן כבר לא היתה אווירת לימודים. כולם היו נסערים, גם הילדים וגם המורה. ההנהלה ערכה שיחה עם התלמידים על חומרת המעשה ועל אלימות בכלל".

האירוע גרם לסערה גם בחדר המורים. "מדובר במורה שלא מזמן חזרה מחופשת מחלה", אמרו. "היא רק חזרה, והיא מותקפת על ידי תלמידים ללא כל סיבה. הרבה מורים אמרו לה שתגיש תלונה במשטרה נגד התלמידים האלה, אבל היא לא רצתה. כנראה שהיא רוצה לשים את כל הסיפור מאחוריה.

"התנהגות התלמידים עברה את הגבול. אין להם כבוד לאף אחד, וזה ממש מפחיד. היום זה דחיפה, מחר זה יכול להיות משהו אחר. אנו מקווים שלא יטאטאו את הסיפור, ויטפלו בו בחומרה הראויה".

שני התלמידים נקראו לבירור אצל מנהל בית הספר, רמי פורת, יחד עם הוריהם. לאחר מכן הושעו מהלימודים.

המורה סירבה להגיב על הדברים.

הנהלת אורט קרית ביאליק הפנתה לקבלת תגובה ממשרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר: "אנו מגנים ורואים בחומרה כל אירוע אלימות. הנהלת בית הספר הגיבה באופן חינוכי ומשמעתי בהתאם להנחיות חוזר מנכ״ל, תוך אמירה חד משמעית המגנה אירועי אלימות בכלל ופגיעה במורים בפרט".