צילום: shutetrstock תושב מוצקין, שזה עתה השתחרר מהכלא לאחר שריצה מאסר בגין אלימות כלפי גרושתו ותקיפתה, נעצר השבוע לאחר שהטריד את גרושתו, בניגוד לצו ההגנה שהוצא נגדו, ואיים עליה: "אני אקלף לך את העור, אני יוציא לך את הנשמה, את אשה מתה בשבילי".

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בחקירתו הכחיש החשוד את המיוחס לו, אך בעת הדיון המשפטי בבקשה למעצרו ציין נציג המשטרה כי ברשות החוקרים פלט שיחות טלפון שמעיד על כך שהתקשר לגרושתו עשרות פעמים.

סניגורו של החשוד, האני ברברה, ביקש מבית המשפט לשחרר את מרשו, בטענה כי רק ביקש לראות את ילדיו, וכי מדובר באדם שמצא עבודה, משלם את דמי המזונות לגרושתו ומנסה להשתקם. החשוד בעצמו אמר לבית המשפט: "לפעמים הרגש משחק, לא הראש, אני פשוט מתקשר, בסך הכל להתנצל. אני לא רוצה להסתבך בדברים כאלה, מקום העבודה הזה שיקם אותי".

שופטת בית משפט השלום בקריות, טל תדמור זמיר, נעתרה לבקשת החשוד, שיחררה אותו בתנאים מגבילים ואסרה עליו ליצור קשר עם גרושתו. נציג המשטרה התנגד לשחרור, וביקש מבית המשפט לעכב את שיחרורו של החשוד ב-24 שעות, על מנת להתייעץ עם לשכת התביעות.

השופטת נעתרה, והמשטרה הגישה חיש מהר הצהרת תובע לבית המשפט, שם הצהירה כי בכוונתה להגיש נגד החשוד כתב אישום תוך חמישה ימים. בבקשה ציינה התובעת: "מדובר בחשוד אשר בז לרשויות החוק ואינו שש לכבד את החלטות בית המשפט.

"הוא מטיל חיתתו באופן תדיר על גרושתו וללא הרף, והיא אף נאלצה להעתיק את מקום מגוריה הרחק מפניו ולהתגורר במעון לנשים מוכות. נראה כי החשוד לא ירפה ממנה כל עוד לא תהיה שלו ולא תחזור אליו. הוא קנאי לה ואובססיבי כלפיה, ומספר שיחות הטלפון שביצע בטווח זמנים כה קצר מאמת זאת. זאת ועוד, מדובר במי שהשתחרר מהכלא זה מכבר, ולחובתו עבר פלילי בעבירות דומות".

השופטת לובנה שלאעטה חלאילה, שדנה בשנית בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, נעתרה לבקשה והאריכה את מעצרו בשלושה ימים, עד להגשת כתב האישום נגדו.