צילום: דורון גולן יו"ר האופוזיציה במועצת העיר בקרית מוצקין, ניר דובדבני, הגיש תביעת דיבה על סך 75 אלף שקל נגד שותפו לקמפיין הבחירות וחבר הקואליציה, אבי רוטמן.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

לטענתו, רוטמן פגע בו במתכוון, תוך פירסום דברים שקריים אודות פעילותו הציבורית וקשריו. רוטמן: "הנושא יתברר בבית המשפט".

בפתח התביעה תיארה עורכת הדין של דובדבני, מיטל דובדבני (אחותו), את פועלו של התובע, עובדת היותו יו"ר האופוזיציה במועצת העיר ופירוט נרחב על הכשרתו המקצועית ועל עבודתו כמנטור עסקי.

לאחר מכן תוארו היחסים בין התובע לנתבע. צוין שהם התמודדו ביחד בבחירות, ולאחר מכן התפצלו דרכיהם, "בעקבות חילוקי דעות ביחס לדרך הפעולה הראויה ושיתוף הפעולה הנכון מול ראש העיר הנבחר. הנתבע החליט לחבור למפלגת ראש העיר, למרות שבבחירות הבטיח דווקא להילחם בו ואף התמודד נגדו לראשות העיר, בעוד שניר נותר נאמן למצעו ולציבור בוחריו והתנגד לחבירה זו".

הפירסום הפוגע, שבעקבותיו הוגשה התביעה, הוא ראיון שנתן רוטמן לעיתון מקומי, שבמהלכו התייחס בשתיים מהשאלות לדובדבני. בכתבה ציין רוטמן, כי עשה טעות בכך שהביא את דובדבני לסיעת העבודה וטען: "הוא לא הוסיף שום דבר".

בשאלה נוספת נשאל רוטמן על תמיכת דובדבני בעמרם מצנע וענה בזילזול: "אגלה לך סוד: דובדבני אפילו לא התפקד למפלגת העבודה. עמרם מצנע אפילו אינו יודע מיהו. דובדבני רצה לנגח אותי, וכנראה זו היתה דרכו".

לדברי עו"ד מיטל דובדבני, מהציטוט עולה תמונה מעוותת אודות פועלו של ניר דובדבני, העלולה ליצור את הרושם שהוא רימה את הציבור.

רוטמן, על פי כתב התביעה, ציין מספר דברים שאינם נכונים: העובדה שדובדבני לא הוסיף דבר לשותפות שלהם, העובדה שהוא מגיע לישיבות המועצה אחת לשלושה חודשים, העובדה שכאשר הוא מגיע הוא יוצא באמצע, והטענה שמצנע לא מכיר אותו למרות שהודיע על תמיכתו במצנע ובמפלגה.

בניגוד למה שאמר רוטמן בראיון, טוען דובדבני, הוא היה פעיל בקידום מצע המפלגה, גייס מתפקדים, היה בקשר עם בכירים במפלגה ונפגש עם מצנע באופן אישי מספר פעמים.

לדבריו, הוא תרם רבות לקמפיין של השניים בבחירות האחרונות, הן בגיוס מצביעים והן מבחינה כלכלית.
הטענות שהעלה רוטמן בראיון עלולות, לדברי דובדבני, לגרום לו נזקים רבים בקרב בוחריו ולקוחותיו ולפגוע בתדמיתו הכל כך חשובה בעיסוקו היום, וכל זאת, הוא טוען, כשהכוונה המקורית היתה להשחיר את פניו.

לסיכום נטען, כי הנזקים שנגרמו וייגרמו לדובדבני כוללים עגמת נפש, פגיעה בעיסוקו, במשלח ידו, בשמו הטוב ובתדמיתו הציבורית.
על כן, נדרש רוטמן לפצות את דובדבני ב-100 אלף שקל. התביעה הועמדה על סך 75 אלף שקל משיקולי אגרה.

יצוין, כי בראיון שנתן לפני מספר חודשים, חשף דובדבני כי אינו מתכוון להתמודד למועצה בבחירות הבאות והודיע על פרישה בשלבים מהפוליטיקה, אם כי בכוונתו להישאר עד לבחירות בראש ועדת הביקורת.

רוטמן מסר: "הנושא יתברר בבית המשפט".