צילום: דורון גולן סוף שבוע של כבישים מוצפים ושל שלוליות ענק בקרית ביאליק. לטענת תושבים, הבעיה חוזרת על עצמה בכל שנה, מבלי שיימצא פתרון.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

"הם משפצים רק מבחוץ", התלוננו השבוע תושבים. עד כה ירדו באזור הקריות, על פי נתוני השירות המטאורולוגי, 139 מ"מ גשם, שהם 26 אחוז מהכמות השנתית, העומדת על 539 מ"מ, אבל פחות מהממוצע התקופתי.

כבר ביום שישי הוצפו רחובות שלמים בביאליק. חלק מהנתיבים והכיכרות הפכו למיני אגמים, שכלי הרכב התקשו לחצות. "בכל שנה אותו הדבר", אמר תושב העיר בכעס. "איך שמתחיל החורף ויורד גשם, צומת צבר מוצף. כל הכיכר שאחרי הצומת הופכת לבריכת מים. בכל שנה נתקעים שם כלי רכב. מתי כבר יעשו משהו כדי לפתור את הבעיה הזאת?".

מלבד צומת צבר, הוצפו לטענת התושבים גם רחובות שרק לאחרונה עברו שיפוץ מסיבי על ידי העירייה. הצומת ברחוב פלמ"ח הפך לאגם גדול, שבמרכזו ביצבץ אי קטן שעליו יושבות דמויות אנשי הפלמ"ח מסביב למדורה - הכיכר החדשה שבנתה העירייה. תושב אחר: "לא מזמן שיפצו את המקום והפכו את כל הרחוב. סידרו את הכביש, החליפו צינורות ושמו כיכר יפה של הפלמ"ח. אחרי כל ההשקעה, יום אחד של גשם מציף את כל הצומת, אז מה בדיוק עשו שם?".

בחורף שעבר הוצפו גם שכונות ובתים בעיר. דיירים בביאליק דרום ובצור שלום נאלצו לצאת מהבתים עם שקיות ניילון לרגליהם. כעת חוששים התושבים מהישנות המצב. "אלו רק הימים הראשונים של החורף, וכבר חצי מהעיר מוצפת", אמרה תושבת. "בכל שנה הבעיה חוזרת, ובכל פעם מספרים לנו סיפורים אחרים. נראה שגם השנה נצטרך לשחות כדי לצאת מהבתים. שישקיעו במה שחשוב באמת, במערכת הביוב והניקוז".

יו"ר סיעת הצעירים, שני אוצ'וקובסקי: "בכל שנה, כשמתחיל הגשם, קרית ביאליק הופכת לונציה. בארבע השנים האחרונות אנחנו שומעים מראש העיר אותן הבטחות, אבל שום דבר לא נעשה בפועל. אולי כדאי שבשנה הבאה במקום לחלק קסדות לתלמידים, ראש העיר יחלק סירות גומי לתושבים".

מהעירייה לא נמסרה תגובה.