צילום: דורון גולן שני מתחמים בקרית חיים המערבית כלולים בפרויקט נרחב להתחדשות עירונית בעיר חיפה, במסגרתה ייבנו 4,073 דירות חדשות באמצעות פינוי-בינוי. שני המתחמים נמצאים ברחוב מח"ל, על הגבול שבין קרית חיים המערבית לקרית ים.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בראשון יש כיום 412 יחידות דיור על שטח כולל של כ-28 אלף מ"ר. על פי התוכנית שאושרה, יעברו הדירות שיפוץ והרחבה, וייבנו עוד 342 דירות. בסיום התהליך יעמוד השטח הכולל של המתחם על כ-82 אלף מ"ר.

המתחם השני, גם הוא ברחוב מח"ל, כולל מגורים ושטחי מסחר ומשרדים. במקום ישנן כיום 40 יחידות דיור על 1,833 מ"ר, ועוד כ-150 מ"ר מסחר ומשרדים. על פי התוכנית, ייבנו במקום עוד 31 יחידות דיור, והשטח הכולל למגורים יעמוד על 8,540 מ"ר. בנוסף, יורחבו שטחי המסחר לכ-1,460 מ"ר, ושטחי החנויות - ל-3,250 מ"ר.

התוכנית להתחדשות עירונית היא יוזמה של עיריית חיפה בשיתוף משרד השיכון. בעירייה הוכנו יותר מעשר תוכניות פינוי-בינוי ועיבוי-בינוי, הכוללות 2,600 דירות, וכן תוכניות להרחבה, הכוללות 1,473 דירות.

התוכניות גובשו על ידי צוות יועצים מקצועי, המשותף לעירייה ולמשרד השיכון, והוכנו עבור מתחמים שאותרו על ידי העירייה בכל העיר. הקו המנחה היה "ייצור" מרב האפשרויות לשיפור הדיור בשכונות רוויות.
תוכנית ההתחדשות העירונית מתבצעת במגוון רחב של גדלים, כאשר דירה ממוצעת תתפרש על כ–100 מ"ר במחיר שפוי והגיוני. כך יוכלו גם זוגות צעירים ומשפרי דיור לרכוש את הדירות.

ראש העיר, יונה יהב: "מדובר בצעד נוסף הממחיש את המהפכה הנדל"נית העוברת על העיר. בשנים האחרונות הביקוש לדירות עלה במאות אחוזים, והתוכנית מהווה בשורה של ממש למי שמחפש דיור במחירים שפויים והגיוניים".