צילום: דורון גולן חוקרים של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) פשטו הבוקר (יום ב') על משרדי עיריית קרית ביאליק. במקביל, זומנו עובדים בעירייה לחקירה במשרדי היחידה בחיפה. מהעירייה נמסר: "העירייה משתפת פעולה באופן מלא עם המשטרה".

הצטרפו אל עמוד "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בשבוע שעבר סערה העירייה בעקבות זימונו של מזכיר ראש העיר ומנהל אגף התברואה בעיר, ליאור טרגן, למשרדי יאח"ה. אז טען טרגן, כי התבקש למסור עדות בעקבות תלונה שהגיש נגדו עובד העירייה ויו"ר ועד העובדים לשעבר, יונה סופר.

טרם נרגעו הרוחות מהזימון של טרגן, הבוקר הגיעו אנשי יאח"ה למשרדי העירייה. "זה היה בשעות הבוקר המוקדמות", סיפר עובד בעירייה. "החוקרים נכנסו למשרדי העירייה, ככל הנראה גם ללשכת ראש העיר, ולקחו איתם מסמכים וציוד".

מלבד הפשיטה בעירייה, זומנו למשרדי יאח"ה או עוכבו לחקירה עובדים בכירים נוספים בעירייה. "זאת חקירה שמתנהלת כבר זמן רב", אמר אותו גורם. "כבר זימנו לא מעט אנשים למסור עדות. בעירייה מודעים לכך כבר זמן רב".

עוד נודע, כי הנושאים הנבדקים בעקבות תלונת העובד קשורים לכאורה למינויים פוליטיים ואי סדרים בעירייה.

מהעירייה נמסר: "העירייה משתפת פעולה באופן מלא עם המשטרה. אנו בטוחים שהמשטרה תבצע את מלאכתה החשובה במהרה ותביא סוף לסאגה, שמקורה במתלונן יונה סופר, שמאז סיים את תפקידו בעירייה, הוא מחפש בכל דרך לפגוע בה, בעובדיה ובממלאי תפקידים, בדרך של הגשת תלונות כוזבות".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "איננו מוסרים פרטים אודות חקירות המתנהלות ביאח״ה".