עיריית קרית ביאליק הפיצה חוברת דוח לתושב לשנת 2011, הכוללת כ-20 תמונות של ראש העיר, אלי דוקורסקי. חבר המועצה, רפי ורטהיים: "נפוליאון הגיע לעיר".

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בשבוע האחרון חולקו בתיבות הדואר של תושבי קרית ביאליק אגרת לתושב לשנת 2011. הדוח מוגש לתושבים כבכל שנה, וכולל בתוכו מידע על פעילות העירייה בתחומים השונים.

"זה זלזול באינטליגנציה של הציבור", אמר השבוע חבר המועצה רפי ורטהיים. "החוברת כוללת מידע שקרי. צוין שם שתקציב החינוך הוכפל, שזה בעצם רק תרגיל חשבוני. 30 מיליון שקל לא נוחתים פתאום מהשמים. זו עבודה בעיניים. הם משקרים לציבור במצח נחושה".

מעבר ל"מידע השגוי", טוענים חברי מועצת העיר כי החוברת היא לא יותר מפרסומת שראש העיר, אלי דוקורסקי, עושה לעצמו. שכן, בגוף החוברת ניתן למצוא 13 תמונות בהן מופיע דוקורסקי. זאת בנוסף לעוד שמונה תמונות בהן הוא מופיע בכריכה האחורית שלה.

"נפוליאון הגיע לעיר", אמר ורטהיים. "כנראה שיש שלטון יחיד בקרית ביאליק. אין חברי מועצה ואין סגנים. זה אדם שרוצה להיות הגדול מכולם. הגיע הזמן שהפוליטיקאים יהיו קצת יותר צנועים. אני חושב שכמות התמונות של דוקורסקי היא מופרזת, ונותנת תחושה של פולחן אישי, וזאת טעות".

לדברי חבר מועצת העיר צביקה ברקאי, מדובר בבזבוז כספים לצורך השגת תמיכה פוליטית. "יש קורלציה טובה בין מי שעושה מעט ומצולם הרבה", אמר ברקאי. "לא סתם מצולם ראש העיר בחוברת זו כ־20 פעמים. אני ואפסי עוד? ראש העירייה זורק כספי ציבור בכל דרך אפשרית להשגת תמיכה פוליטית, ותמיד מתרץ זאת בדאגתו הרבה כביכול לתושבי העיר. אלה חלק מהכספים הציבוריים המפוזרים כחלק מתהליך הולך ומתגבר לפני הבחירות הבאות".

בעיריית קרית ביאליק לא התייחסו לטענה על מספר תמונות ראש העיר בחוברת, ומסרו: "בכל שנה מעדכנת העירייה את תושביה באמצעות חוברת דוח לתושב, כמתחייב בחוק חופש המידע. העירייה שמחה לשתף את התושבים אודות תנופת העשייה והפיתוח המנהיגה את העיר להצלחה, לרווחת תושבי העיר, הגאים כי קרית ביאליק שבה למקומה הטבעי כעיר מובילה בקריות".