יו"ר ועד העובדים בעיריית קרית ביאליק, יוסי ברבי, מסיים את תפקידו. ב־1 בדצמבר יתקיימו בחירות לוועד חדש, והפעם צפוי קרב ההנהגה להיערך בין שתי חברות ועד, שולמית אסולין ונאוה מורד.

קראו עוד ב-mynet:
ועד העובדים התפצל לשני מחנות
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

מתחילת הקדנציה ידעה מערכת היחסים של ועד העובדים עם הנהלת העיר עליות ומורדות. בחלק מהזמן הם פעלו בשיתוף פעולה, ובחלקו האחר נאבקו אחד בשני. במסגרת המאבק נעשה שימוש באמצעים שונים ומגוונים כדי לפגוע בצד השני, החל בניתוק הטלפון של היו"ר על ידי העירייה, וכלה בסיכסוכי עבודה עליהם הכריזו העובדים.

בתקופה האחרונה השתנה מאזן הכוחות, כאשר ועד העובדים התפצל לשני מחנות. הגוש בראשו עמד ברבי לא זכה לתמיכת העירייה, והגוש השני, בראשו עמדה חברת הוועד נאוה מורד, פעל בשיתוף עם הנהלת העיר. הפיצול כלל, בין היתר, תחרות בין השניים על תמיכתם של העובדים.

לאחרונה גם סיכסוך זה הגיע לקיצו, והמלחמות בין השניים פסקו. הסיבה לכך נעוצה ברצונו של ברבי לקבל תפקיד בהסתדרות העובדים. כדי לזכות בתמיכתו של ראש העיר, נדרש ברבי להפסיק את המאבקים בעירייה. יתרה מזו, חבר המועצה ירוז מזוז, שמספר שתיים ברשימה שלו היא אחותו של ברבי, חזר במקביל לקואליציה. מדובר במהלך דרמטי של האופוזציונר הלוחמני שהיה קודם לכן. כתוצאה מאיחוד הכוחות בין דוקורסקי לברבי, נפסק, כאמור, גם המאבק בין ברבי למורד.

בחודשים האחרונים שמרו כל הצדדים על שקט מאופק. דוקורסקי זכה לשקט, וברבי מונה לאחרונה לחבר הנהגת ההסתדרות, תפקיד התנדבותי בגוף המנהל את פעילות ההסתדרות ומוסדותיה. בעקבות מינוי זה אמר השבוע ברבי שהוא מסיים את תפקידו כיו"ר ועד העובדים בעירייה. "הימים שלי כעת עמוסים וגדושים", הסביר. "במסגרת תפקידי כחבר הנהגה אני עוסק בפעילות ענפה, ולכן אני עוזב את הוועד".
למרות, זאת ברבי אינו עוזב נכון לעכשיו גם את עבודתו בעירייה, על אף שהאפשרות עומדת על הפרק.

ב־5 בנובמבר התקיימה אסיפת עובדים, במהלכה מונתה ועדת בחירות. באסיפה הוחלט כי יהיו שלושה חברי ועד במקום חמישה כמו שהיה עד נהוג כה. במשך שבועיים יוכלו העובדים שרוצים להתמודד להגיש את מועמדותם. כחודש לאחר מכן, בתחילת דצמבר, יתקיימו הבחירות. נכון לעכשיו צפויה להתמודד מורד, שזוכה בתמיכה של הנהלת העיר. מולה תתמודד שולמית אסולין, גזברית הוועד הנוכחי, שזוכה לתמיכה רבה מצד העובדים.

"אסולין עשתה את עבודתה בצורה הטובה והמקצועית ביותר", אמר ברבי. "היא אשה למופת, וכך גם כל חברי הוועד האחרים". אסולין מאשרת את כוונתה להתמודד. "אני מתכוונת להתמודד על תפקיד יו"ר הוועד. יחד איתי יתמודדו גם שוש קדוש ולינדה בלגזל".

לדבריה, היא אינה מוטרדת מהתמיכה לה זוכה מורד מהנהלת העיר. "יש לי את האמת שלי", אמרה, "אני לא צריכה הצגות. אני מאמינה במוסר עבודה, והעובדים יודעים זאת. הם אלו שיחליטו".

נאוה מורד מסרה: "לפני יומיים התקיימה אסיפת עובדים לקראת הבחירות עם נציג ההסתדרות. סברתי שצריך שלושה חברי ועד במקום חמישה. נערכה הצבעה חשאית של העובדים אשר תמכו בהחלטתי מאחר והם נוכחו לדעת שניתן לסמוך עלי".