צילום: גיל נחושתן תושב הקריות תבע את קאנטרי "גלי גיל" לאחר שבנו נפצע שם. ימים ספורים לאחר הגשת התביעה, מצא האב כי הוא נתבע בעצמו על ידי הקאנטרי, בטענה כי הוא האחראי לפציעת בנו, מכיוון שלא השגיח עליו.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

המקרה מזכיר את המקרה של משפחת פרויים, אשר בנה איתי ז"ל מצא את מותו לאחר שהתחשמל בבריכת הפעוטות בשל כשל חשמלי במתקן הפטרייה. גם הפעם בחרו הקאנטרי וחברת הביטוח שלו לתבוע את ההורים (במסגרת הודעה צד ג') ולהטיל עליהם את האחריות למות בנם.

אלא שבמקרה הזה, המחלוקת הסתיימה בפשרה שהגיעו אליה הצדדים, וקיבלה גושפנקא של פסק דין, לפיה הקאנטרי יפצה את משפחת הילד שנפצע ב-11,800 שקל.

כזכור, בעקבות הפרסום ב-mynet : וההד הציבורי שנגרם, הודיעה חברת הביטוח כי היא מסירה את התביעה נגד משפחת פרויים.

על פי כתב התביעה הנוכחי, ביום שישי 29.7.11 בילה הילד עם אביו ואחיו בקאנטרי גלי גיל. במהלך פעילות מגלשות המים בקאנטרי, הוחלט לסגור אותן לצורך הפסקה. סגירת הכניסה המובילה למתחם המגלשות נעשתה באופן פרוביזורי באמצעות חבל שנמתח לרוחב הכניסה בגובה של כמטר מעל לקרקע, במקום שתותקן במקום דלת.

הילד, אשר בילה בין הבריכות למתחם המגלשות, הגיע בריצה עם אחיו וחבריו למתחם המגלשות, ומאחר שלא העלה על דעתו שהמתחם סגור, לא הבחין בחבל שנמתח בגובה צווארו, נתקל בחבל בעוצמה ועף לאחור. הוא נפל, ולאחר שראשו ספג חבטה קשה, איבד את הכרתו.

על פי כתב התביעה, האב ניגש בבהילות לעמדת הקבלה בקאנטרי, וביקש להזעיק בדחיפות רופא או חובש לבנו, אולם נאמר לו כי המציל הינו חובש ועליו לפנות אליו. "לנוכח חוסר האונים והעדר מענה הולם ברמה בסיסית ביותר מצד הקאנטרי, לא היה מנוס מפינויו של הילד באופן עצמאי על ידי אביו לרמב"ם", נכתב בתביעה.

הילד אושפז למשך יומיים, הוא סבל מאובדן זיכרון ועד היום, לטענת התביעה, אינו זוכר את הפציעה והשעות שקדמו לה.

הקאנטרי הגיש (באמצעות חברת הביטוח) כתב הגנה, בו הכחיש את המקרה, והאשים את הילד, אשר התנהג בפזיזות ובחוסר זהירות. כמו כן הגיש הקאנטרי תביעה (במסגרת צד ג') נגד אביו של הילד, וטען כי האב אחראי לפציעת בנו, מאחר שלא שמר עליו.

"האב התיר לבנו לרוץ ולהשתולל ברחבי הקאנטרי חרף שלטי האזהרה האוסרים על ריצה במקום. האב לא הזהיר את בנו מפני הסכנות הצפויות מהתנהגותו. אלמלא הרשלנות של האב, היתה נמנעת התאונה והנזקים", נכתב בכתב ההגנה.

לנוכח קבלת התביעה הוכה האב בהלם ונפגע. בכתב ההגנה שהגיש באמצעות עו"ד גיל-עד הלר, כתב: "דין ההודעה (התביעה צד שלישי - שנ"ז) להידחות בהיותה קנטרנית ומבישה. הקאנטרי אינו בוחל בשום דרך בניסיון למלט עצמו מאחריות לאירוע התאונה, ומרהיב עוז לעשות שימוש לרעה בהליכי משפט ולשדר הודעה (תביעה צד ג' – שנ"ז) הרצופה בטענות אשר טוב היה אילולא היו נטענות.

לקאנטרי היסטוריה עגומה של אי שמירה על ביטחונם של הבאים בחצריו, לרבות פרשת הרשלנות החמורה אשר הדיה נשמעו בכל רחבי מדינת ישראל, ואשר במסגרתה התחשמל למוות בבריכת הפעוטות ילד אשר שהה בקאנטרי.

"במקום שהקאנטרי יקיים בעצמו את המאמר 'מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין', ממשיך הקאנטרי לזלזל בביטחון המבקרים בתחומו, להפר את חובת הזהירות ולנסות לחסוך בהוצאת משאבים זולים, תוך סיכון המנויים והמבקרים בקאנטרי, ולבסוף, בריטואל קבוע, מתחמק מאחריות ומנסה לגלגלה ממנו והלאה".

לאחר דיונים בין הצדדים הוחלט להגיע להסכם פשרה, הכולל פיצויים של כ-12 אלף שקל לילד, והתביעות בוטלו.