צילום: shutterstock תלמידי שכבת י' באורט קרית מוצקין עדיין לא לומדים תנ"ך. המורה החדשה שהגיעה חלתה אחרי כשבועיים ונדרשה לצאת לחופשת מחלה. כעת מחפשים מחליפה למחליפה. עיריית קרית מוצקין: "כל שעות התנ"ך יושלמו לתלמידים".

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בתחילת השנה התקיימו שיעורי התנ"ך בבית הספר כסדרם, אולם זמן קצר לאחר מכן חלתה המורה הקבועה ונדרשה לצאת לחופשה ממושכת. בית הספר לא הצליח למצוא מורה מחליפה, ובמשך כחודשיים לא למדו הילדים את המקצוע התנ"ך.

"אלו ילדים שצריכים לגשת לבגרות במקצוע", אמרו אז ההורים בכעס. "מי ישלים להם את כל החומר שהם מפסידים. הם בטח מצפים שנממן להם מורים פרטיים. זה ממש חוסר אחריות מצידם".

מנגד טען בית הספר כי הוא עושה את כל המאמצים כדי למצוא מורה מחליפה. ואכן, אחרי תקופה ממושכת של כחודשיים, נמצאה מורה לשמחת בית הספר וההורים. אולם למרבה הצער, לא לאורך זמן. כשבועיים בלבד לאחר שהחלה המורה המחליפה נאלצה אף היא לעזוב באופן מפתיע.

"ממה שהבנו, גם המורה הזאת חלתה פתאום", סיפר אחד ההורים. "למיטב הבנתנו היא לא צפויה לשוב ללמד בזמן הקרוב בבית הספר אם בכלל. זה היה מאוד פתאומי. בינתיים שוב הילדים לא לומדים תנ"ך ומפסידים הרבה חומר. אנחנו לא יודעים איך הם אמורים לגשת לבגרות או מתי ישלימו את החומר החסר ואיך".

לטענת גורמים במערכת החינוך העירונית, בית הספר שוב מחפש מורה מחליפה לתנ"ך. "זה לא פשוט למצוא מחליף", אמר. "יש חוסר במורים לתנ"ך שמכינים לבגרות. זאת בעיה ידועה במערכת החינוך בכל הארץ ולא רק בקריות. זה מאוד עצוב מה שקרה, אבל לאף אחד אין שליטה על דברים כאלה. נקווה שימצאו מורה מחליפה בקרוב או שאחת המורות האחרות תשוב לאיתנה ותחזור ללמד".

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "המורה לתנ"ך הודיעה היום על סיום עבודתה מסיבות אישיות. ביה"ס נמצא במגעים עם מורה נוספת. כל שעות התנ"ך יושלמו לתלמידים".