עיריית קרית ביאליק איימה בהוצאת צו הפסקת עבודה לכביש עוקף קריות. לטענתה, בעקבות הפקקים שנוצרים ביציאה מעוקף קריות, נהגים נוסעים בדרך שטרם נפתחה לתנועה, המובילה לצור שלום. כתוצאה מכך נוצרים פקקי תנועה בתוך העיר.

קראו עוד ב-mynet:
היתרון של עוקף קריות מתבזבז ביציאה ממנו
אתר אינטרנט חדש לכביש עוקף קריות
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

מיום שנפתח כביש עוקף קריות הוא סופג לא מעט אש מכיוונים רבים, ובראשם הנהגים, שנדרשים לעמוד דקות ארוכות ביציאה מהכביש, ואף העניקו לו את השם 'כביש עוכב קריות'.

"הכביש הזה הוא אשליה", אמר תושב הקריות: "הנסיעה בכביש עצמו רציפה ומהירה, אבל שאתה מנסה לצאת ממנו זה בלתי אפשרי. ביציאות הוצבו רמזורים רבים אחד אחרי השני שגורמים לפקקים אין סופיים. במקומות מסויימים שלושה נתיבים הופכים ביציאה לנתיב אחד. זה פשוט סיוט".

בשל הפקקים הארוכים, חלק מהנהגים נמנעים מנסיעה בעוקף קריות. חלק אחר החל לחפש חלופות אפשריות, שאחת מהן היא כביש שטרם נפתח לתנועה, ומוביל לשכונת צור שלום בקרית ביאליק. אלא שהפתרון היצירתי הפך, לטענת עיריית קרית ביאליק, למטרד, וגרם לטענתם לפקקים רבים גם בתוך העיר. "לא אתן יד לפגיעה באיכות חיי התושבים", אמר ראש העירייה, אלי דוקורסקי, לבכירי החברה.

בשבוע שעבר כתב מנכ"ל העירייה, עזרא חכם, לסמנכ"ל החברה הלאומית לדרכים וגורמים נוספים המעורבים בפרויקט: "עקב עומסי התנועה הנוצרים במחלף ביאליק, מקצרים רכבים את נתיב נסיעתם ונכנסים מכיוון מחלף ביאליק צפונה לרחוב התל ורחוב חיים בדרכם צפונה. מדובר בדרך שלא נפתחה עדיין רשמית, אבל נהגים רבים מוצאים בה דרך מילוט ועקיפה מהפקקים המשתרכים בכביש 79".

המנכ"ל איים שאם הנתיב הפיראטי לא ייסגר, לא תהסס העירייה לפעול. "אנו מבקשים כי תפעלו באופן מיידי להצבת מחסום פיסי שימנע מעבר רכבים. אם לא יימצא פתרון, עד תחילת השבוע הקרוב תפעל עיריית קרית ביאליק באמצעות הוועדה המקומית להוצאת צו הפסקת עבודות סלילת כביש עוקף קריות, ותבצע חסימה פיסית של המעבר האמור".

מהחברה הלאומית לדרכים נמסר: "ראש עיריית קרית ביאליק כבר קיבל תשובה מפורטת בעניין. העניינים הסתדרו. אזרחים אכן ניצלו את הרמפה שהיתה מיועדת לתנועת משאיות ונסעו דרכה. הרמפה נסגרת השבוע לכל כלי הרכב, גם לתנועת משאיות".