צילום: באדיבות עיריית ביאליק הורים בקרית ביאליק התלוננו כי ילדיהם חזרו ממירוץ ביאליק, שנערך ביום שישי שעבר, מאוכזבים, רטובים ומקוררים.

קראו עוד ב-mynet:
ביאליק: פקקים, ויכוחים עם שוטרים ועצבים
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

כבר ביום חמישי, יממה לפני המירוץ, התחזית ניבאה מזג אוויר סוער. תושבים רבים שפנו לעירייה נענו כי המירוץ יתקיים כמתוכנן. ראש העיר אף הזמין בדף הפייסבוק שלו את הציבור להשתתף במירוץ חרף הגשם.

ביום שישי שעבר נחסמו רחובות, והאוטובוסים החלו בהסעת תלמידי בתי הספר לנקודת ההתכנסות. חלק מהתלמידים הגיעו ברגל. "הילדים לא השתתפו במירוץ", סיפרה אחת האמהות.

"איך שהגיעו למקום, החל לרדת גשם חזק. אמרו להיכנס מתחת לסככה, אבל לא היה מקום לכולם, וילדים עמדו בגשם ונרטבו. בסוף העלו את כולם על האוטובוס והחזירו אותם לבית הספר. אם היה ידוע על גשם, למה התעקשו לשלוח את הילדים למירוץ?".

טענות דומות השמיעו גם הורים מבתי ספר אחרים. לדברי הורים לתלמידי כיתה ו' מבית ספר קדימה, חלק מהילדים נרטבו בגשם בהמתנה לאוטובוס חלופי. "הם נאלצו לחזור לבית הספר", סיפרה האם. "משם התקשרו להורים שיבואו לקחת אותם. הבת שלי הגיעה הביתה רטובה, מאז היא מקוררת ולא הולכת לבית הספר".

תלמידי שכבת י' באורט קרית ביאליק נדרשו להגיע למקום התכנסות המירוץ. אולם משהחל הגשם, הם עזבו לדבריהם את המקום. "חלק מאיתנו לא חיכו לאישור מאף אחד", סיפר תלמיד. "כשראינו שהגשם לא מפסיק, הלכנו הביתה. אי אפשר לרוץ בגשם כזה". תלונות הגיעו גם מתושבים באזור המירוץ. "כל התכנון לוקה בחסר", אמר תושב. "עשו את המירוץ במקום שאין בו דרכים חלופיות. במשך זמן רב לא ניתן היה להיכנס לגבעת הרקפות. אנשים עמדו בפקקים, צפצפו וצעקו. היה צריך לחשוב על הדברים האלה קודם".

לצד הביקורת, היו גם מחמאות. למרות שהמירוץ העממי בוטל, המירוץ התחרותי התקיים, וחלק מהרצים אף בירכו על מזג האוויר הסוער, שלטענתם הפך את הריצה לקלה וחוויתית יותר.

חבר המועצה יוסי דואק, שאירגן את האירוע: "המירוץ הוכתר בהצלחה רבה. ראש העיר דאג לשלומם של הילדים וביטל את המרוץ העממי. חלק מהילדים שוחררו עוד לפני שהגיעו למקום. רבים מהילדים התאכזבו וביקשו להשתתף למרות הכל. במירוץ של 10 ק"מ השתתפו רצים רבים, בנוסף ל-17 אלופי ישראל שבירכו על מזג האוויר הגשום. הכביש בגבעת הרקפות היה סגור רק למספר דקות. בכל העולם פועלים כך כשיש מירוצים".