תושבים בשכונת סביוני ים בקרית ים מתלוננים על הזנחה של העירייה בכל הקשור לפינוי גזם ופסולת.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

סביוני ים נחשבת לשכונה יוקרתית, שתושביה משלמים מיסי ארנונה גבוהים. תושבת שמשלמת כ-9,000 שקל בשנה מתלוננת על כך שבכניסה הראשית לשכונה, רחוב הארזים, מוצב פח גדול (צפרדע), ובגלל עבודות הגינון בסביוני ים, הגזם עולה בו על גדותיו.

"זה לא צריך להיות בראש חוצות", אמרה השבוע התושבת. "כל מי שנכנס לשכונה רואה פח עמוס, ובדרך כלל לידו יש פסולת על הכביש. אלה הפנים של השכונה, אתה נכנס לפה ורואה פח עמוס. את הפחים האלה לא מרוקנים בכל יום, ולפעמים הפסולת נשארת גם בסופי שבוע.

"אני משלמת כ־1,500 שקל ארנונה כל חודשיים, ובתמורה מקבלת גם את פינוי הזבל מהבית. זו עסקה טובה לעירייה, אבל עסקה גרועה בשבילי".

תושב נוסף מציין: "פעם ראש העיר היה בא לשכונה בכל בוקר, רואה מה לא בסדר ושולח את האנשים שלו. היום אנחנו מרגישים שיש זלזול. מטאטאים רק את הרחוב הראשי ולא את הרחובות הפנימיים, איפה שהפיאצות. מלבד הגזם, מעצבן עוד יותר שיש צואה של כלבים על המדרכות.

"העירייה יכולה לשלוח פקח, לא כל יום, אבל פעם בכמה ימים, לעשות אמבוש. כשיתפסו אחד, אחרים כבר ידאגו לנקות אחרי הכלבים שלהם. צריך לשלוח פעם מישהו בין 7:30 ל־8:00 בבוקר ולחלק קנסות. לא רוצה לתת קנס? אין בעיה, שיגיד לבעלי הכלב שזאת פעם אחרונה ושבפעם הבאה הוא ייתן לו קנס".

מהעירייה נמסר: "אנו משקיעים אין סוף מאמצים בפיתוח העיר וטיפוחה, וכך גם בשכונת סביוני ים. כל תושבי העיר יודעים כי כל פנייה שלהם מטופלת במהירות וביסודיות, וכל שעליהם לעשות הוא פשוט לפנות. גם במקרה זה ישמחו ראש העיר וצוות חזות העיר לקבל דיווח ישיר ונקודתי על מנת לטפל בכל הדרוש טיפול".