עיריית קרית ביאליק חילקה לתלמידי כיתה א' קסדה ועליה ברכה אישית מראש העיר, אלי דוקורסקי. חברי המועצה טוענים כי יש בכך טעם לפגם. "הוא מנצל את המצב לפרסומת אישית", אמר צביקה ברקאי.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

קסדה בראש טוב, או לא טוב? לטענת חברי המועצה בביאליק זה תלוי מה כתוב עליה. בתחילת שנת הלימודים חילקה עיריית קרית ביאליק לתלמידים העולים לכיתה א' מתנה קסדת אופניים לכל ילד. על כל קסדה הוצמדה מדבקה המברכת את הילדים לכבוד השנה החדשה. "תלמידי כיתות א' היקרים", נכתב, "שנת לימודים פורייה ומוצלחת. בברכה ראש העיר, אלי דוקורסקי".

הכיתוב הפתיע מאוד את חברי מועצת העיר. לטענתם, היה צריך לחתום את הברכה בשם עיריית קרית ביאליק ולא בשמו של ראש העיר. "זאת ממש חוצפה", אמר אחד מחברי המועצה. "דוקורסקי מתנהג כאילו שהוא הוציא כסף מכיסו כדי לרכוש את המתנות האלה עבור הילדים. זה נראה כאילו הוא עושה לעצמו פרסומת אישית".

בעקבות זאת שלח השבוע ברקאי שאילתא בנושא לעירייה. "עיריית קריית ביאליק חילקה לילדים קסדות מגן להגנת הראש בעת רכיבה על אופניים", כתב ברקאי.

"זה בסדר גמור להקצות כסף לנושא בטיחותי לילדים, אבל על הקסדה ישנה פרסומת אישית: "אלי דוקורסקי ראש העיר". זו איננה מתנה פרטית, ובפרסום יש לפחות טעם לפגם. השאלה: מדוע בכלל שמים פרסום על הקסדה ואם כבר רוצים שהורי הילדים לעולם לא ישכחו ממי קיבלו קסדה, מדוע לא רושמים "עיריית קריית ביאליק".

לטענות אלו מצטרף גם חבר המועצה, רפי ורטהיים: "דוקורסקי הוא ראש עירייה ולא ראש עיר. הדבר הזה לא תקין. בכל הפרסומים והמודעות של העירייה צריך להיות כתוב "העירייה". העיר היא לא שלו. הוא לא נותן כלום באופן אישי מכיסו הפרטי, ולכן הוא לא יכול לחתום בשמו".

מהעירייה נמסר: "העירייה פועלת כנהוג וכמקובל ברשויות המקומיות".