האם תיפסק פעילות הלהקה הייצוגית של תיכון קרית חיים אחרי עשרות שנים של פעילות? הורי התלמידים ששרים בלהקה טוענים שעיריית חיפה הפסיקה להעביר את חלקה בתקצובה, אך בעירייה טוענים: "נמשיך לתמוך בפעילות, כפי שעשינו מאז הקמת הלהקה".

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

להקת הזמר הייצוגי של תיכון קרית חיים' כוללת 20-30 תלמידי בית הספר, מכיתה ט' ועד י"ב. הלהקה פועלת עשרות שנים, ומייצגת את בית הספר והקריה בטקסים עירוניים. בשבועות האחרונים, טוענים ההורים, הובא לידיעת התלמידים החברים בהרכב, כי קיים חשש לסגירת הלהקה.

"נאמר לנו שאין כסף להמשיך את פעילות הלהקה", סיפר אחד ההורים. "תקציב בית הספר אינו מספיק לממן את זה. צריך לשלם למדריך, שהוא לא מורה בבית הספר, לשלם עבור הקלטות ופעילויות חוץ בית ספריות נוספות.

הילדים מאוד מאוכזבים מכך. הם אוהבים להיות חלק מהלהקה, לבטא את הכישרונות שלהם, וכעת הם מרגישים שלא סופרים אותם".

לאורך השנים, מימון פעילות הלהקה התבסס על שלושה גורמים: תשלום ההורים, ככל חוג אחר, 800 שקל בשנה עבור כל תלמיד, תקציב מהעירייה ותקציב נוסף מקרן השקל של אגודת המים בקרית חיים, 15 אלף שקל. ההורים טוענים כי השנה לא העבירה העירייה את 20 אלף השקלים שהיתה אמורה להעביר לצורך כך.

אם לתלמיד המשתתף בלהקה: "בעירייה מוכנים שהילדים יצטרפו למקהלה אחרת בחיפה, אבל אנחנו, ההורים, לא נסכים לכך. הילדים משתתפים בפעילות במקביל ללימודים לבגרות. הם לא יתחילו לנסוע פעמיים-שלוש בשבוע למקהלה בחיפה".

מנהל בית הספר, דודי גושן, מחזק את טענות ההורים: "הלהקה היתה ממומנת מכספי העירייה, אגודת המים, ההורים ובית הספר. מאחר שבוטלה קרן השקל, אנו לא מקבלים את הכסף מהאגודה. גם את התקציב מהעירייה לא קיבלנו כשנה.

"כעת קשה לנהל את הלהקה כי חסרים הרבה כספים. הכסף שברשותנו לא יספיק לפעילות של שנה שלמה, ויש סכנה להמשך קיומה של הלהקה. הבנו שמאגודת המים כנראה כבר לא נקבל את הכסף. אנחנו מקווים שבעירייה ימצאו מקורות לסייע, למרות שהמדיניות שלהם היא של להקה עירונית אחת. אנו מחכים כעת לתשובות".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "עיריית חיפה יזמה את הקמת הלהקה, ותמשיך לתמוך בפעילותה, כפי שעשתה מאז הקמת הלהקה".
מאגודת המים בקרית חיים לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.