צילום אילוסטרציה: גלעד קוולרצ'יק נלחם על הצדק וניצח את המשטרה: לאחר שהתעקש שנהג כחוק ולשוטר לא היה שדה ראייה לראות אותו בעת שחלף ברחוב קק"ל בקרית מוצקין, ואף גילה שהשוטר פתח פנייה במוקד העירוני, לפיה ביקש לגזום את העצים במקום, זוכה השבוע תושב העיר מדוח שניתן לו בגין נהיגה ללא חגורת בטיחות.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בכך חסך מעצמו את הקנס והנקודות שהיו אמורות להיות מוטלות עליו מיד עם הרשעתו.

תושב קרית מוצקין החליט לצאת למלחמה נגד השוטר שנתן לו דוח ברחוב קק"ל בעיר ולהוציא את האמת לאור. לטענת התושב, כפי שפורטה גם על גבי הדוח עצמו, השוטר נתן לו את הדוח בגין נהיגה ללא חגורת בטיחות.

זאת, על אף שלא היה לו שדה ראייה מתאים ולא ייתכן כי ראה אותו. השוטר קפץ לעברו מתוך השיחים שהיו במקום, וכשהגיע לרכבו של התושב, שעצר מיד לאחר הסיבוב, כבר היה זה מחוץ לרכב, וצעד לכיוונו של השוטר.

כשציין התושב את הדברים באוזני השוטר, נענה כי שדה הראייה היה מצוין, אולם בדיעבד התברר שפחות מחצי שעה לאחר מכן, פנה אותו שוטר למוקד העירוני של עיריית קרית מוצקין, וביקש לפתוח קריאה, בעקבותיה נשלחו עובדי מחלקת הגינון לגזום את העצים במקום.
התושב עמד על כך שהוא נהג כחוק, עם חגורת בטיחות, וכי במקום היתה תנועה מוגברת בשל השעה העמוסה בכבישים, ועל כן דרש להישפט ולהוכיח כי לא ייתכן שהשוטר ראה אותו נוהג בניגוד לחוק.

הדיון בתיק של התושב נקבע ליום שני השבוע, אולם השוטר ועוזרו, אשר שהו במקום בעת מתן הדוח, לא הופיעו לדיון. התושב דרש מבית המשפט לזכות אותו, שכן לא יוכל להפסיד עוד ימי עבודה, ולא ניתן לאפשר לשוטרים לזלזל כך בזמנו היקר.

נציגי התביעות של המשטרה ניסו לשכנע את התושב להסתפק בקבלת הדוח הכספי, בתמורה לכך שיוותרו לו על הנקודות וישנו את העבירה למשהו קל יותר. התושב סירב, ובסופו של דבר, לאחר דין ודברים, החליטו בתביעות של המשטרה לחזור בהם מהתלונה.

"אמנם הטענה של השוטר היתה שמדובר בעצים המפריעים להולכי הרגל במקום", אמר התושב, "אולם בפועל, אלו אותם עצים אשר בוודאות מנעו ממנו לראות את הרכב שלי כשעברתי במקום. די בכך כדי לעורר ספק בגרסתו של השוטר, ואני שמח שבהמלצת בית המשפט בחרה התביעה למחוק את התיק ולזכות אותי".