צילום: גיל נחושתן האם ציבור שומרי השבת ייענה לקריאתו של רב העיר קרית מוצקין ויחרים את בית הקפה "גושן 60"? לאחר שהבחין, לדבריו, כי בית הקפה, הממוקם בסמוך לשלושה בתי כנסת מרכזיים, נפתח בשבתות, החליט הרב דוד מאיר דרוקמן לצאת למלחמת חורמה נגד המקום.

קראו עוד ב-mynet:
הרב דרוקמן: הרקדניות בקרקס זה תועבה"
"זוגות חד מיניים ברחוב מעוררים בי בחילה"
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

כזכור, לפני מספר חודשים עלה לדיון במועצת העיר נושא סגירת הפיצוציות בקרית מוצקין בשבתות, לאחר שבעלי הפיצוציות קיבלו צווי סגירה לסופי השבוע. המועצה החליטה להותיר את חוק העזר שהיה קיים על כנו, ומשמעות הדבר היתה שהאיסור לפתוח בשבת נותר בעינו.

החלטת העירייה להורות על סגירת הקיוסקים ברחבי העיר לפני כניסת השבת ופתיחתם רק לאחר צאתה התקבלה בעקבות בדיקה שבוצעה לניתוח הפניות שהתקבלו במוקד העירוני, והעלתה שפניות רבות במהלך סופי השבוע נגעו להתקהלויות סביב עסקים הפתוחים בשבת.

העובדה שבית הקפה "גושן 60" פתוח בשבת הצליחה להרתיח את רב העיר קרית מוצקין, דוד דרוקמן, אשר מיהר להוציא הודעה בתפוצה גדולה ובה קרא לציבור שומרי השבת בעיר להחרים את המקום.

"שומו שמים, שמועה שמענו והתחלחלנו כי פרצה חמורה נפרצה בקרית מוצקין", כתב דרוקמן והמשיך: "מול ונוכח בית הכנסת המרכזי האשכנזי בשד' גושן, מול ונוכח בית הכנסת לצעירים, מול ונוכח בית כנסת חב"ד, נפרצה פרצה בחומת שבת קודש".

הרב דרוקמן דיבר על העובדה שבית הקפה "גושן 60" נפתח "רחמנא ליצלן בשבת קודש" לדבריו. לאור הדברים, אשר ככל הנראה התגלו לרב בזמן שעבר במקום בדרכו לבית הכנסת, החליט הרב לקרוא למלחמת חורמה על המקום.

את הודעתו, אשר נשלחה בשם הרבנות הראשית, חתם הרב בקריאה לציבור שומרי השבת בעיר להדיר רגליו מהמקום גם באמצע השבוע.
יצוין, כי המקום היה כשר עד לאחרונה וכעת החליטו בבית הקפה לוותר על הכשרות ולפתוח בשבת. עד כה לא בוצע כל שינוי בתפריט המסעדה והאוכל במקום נותר כשר.

תגובת ראש העיר, צורי: "על פי חוק העזר העירוני אין מניעה לפתוח עסקים בשבת. הייתי מעדיף שבתי עסק בעיר לא יפעלו בשבת. אולם אני מתנגד וסולד מכל קריאה לחרם מהסוג שהושמע".

בקפה גושן 60 העדיפו שלא להגיב.