גננים בגן ילדים בקרית ביאליק עושים שימוש במפוחי עלים בחצר הגן. תלונות של תושבים הגרים בסמוך על אבק ורעש בלתי נסבל נותרו, לטענתם, ללא מענה. עיריית קרית ביאליק: "נגד המפעיל ננקטו נגדו צעדי אכיפה".

קראו עוד ב-mynet:
תלונה נגד העירייה: גנן הפעיל מפוח בגן ציבורי
נהריה: הפגנת מחאה נגד השימוש במפוחי העלים
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

ברחוב גיורא ממוקם גן ילדים עירוני. לטענת תושבת המתגוררת בסמוך לגן, פעם בחודש מגיע צוות גינון לטפל בחצר הגן. כחלק מעבודתם משתמשים הגננים במפוח עלים. זאת על אף שהשימוש בהם נאסר. "זה קורה כבר כחצי שנה", סיפרה.

"הם מגיעים בשעות הבוקר המוקדמות, בערך בשבע וחצי או בצהריים, בשעה שהילדים לא נמצאים", סיפרה. "הם עובדים עם המפוח בין 20 דקות לחצי שעה כל פעם. הרעש הוא בלתי נסבל ומפריע לדיירים. בנוסף, כל האבק, הלכלוך ואדי הדלק המשמש להפעלת המפוח עולים אלינו הביתה. אני אשה נכה שמתקשה לסגור את החלונות לבדי, ואני סובלת משיעול כתוצאה מכך".

לדברי התושבת, היא ושכניה ניסו לא פעם לדבר עם הגננים, אך ללא הצלחה. "פניתי לגנן וביקשתי שיפסיק. הוא אמר לי שהוא כבר מסיים, והמשיך לעבוד עם המפוח. גם השכנים ניסו לפנות אליו, אבל זה לא עזר. ניסיתי לדבר גם עם הגננת, אבל היא לא התייחסה אלי".

בנוסף, נעשו גם פניות למוקד העירוני. אבל גם שם, לטענתם, לא מצאו אוזן קשת. "בכל פעם שעבדו עם המפוח", סיפרה, "התקשרתי למוקד העירוני. בכל פעם אמרו לי שהם מעבירים את הפניה למחלת הגינון וניתקו את השיחה. מושכים אותי סתם, עד שהגנן יסיים לעבוד. פעם אחת
הם נתנו לי להמתין על הקו 40 דקות למחלקת הגינון, ולבסוף התנתקה השיחה".

אין זו הפעם הראשונה שתלונות מסוג זה מגיעות מתושבי הקריה. לפני כשנה פנו תושבים משכונת הפרפר בתלונה על כך למשרד להגנת הסביבה. הפניות הועברו לטיפול מפקח המשטרה הירוקה. אז נתפסו שלושה גננים אשר הפעילו את מפוחי העלים, וכל אחד מהם נקנס ב-450 שקל. אלא שכפי הנראה, גם זה לא הצליח למגר את התופעה, שאת האחריות לה מטילה העירייה לרוב על הקבלנים.

מעיריית קרית ביאליק נמסר: "העירייה אינה משתמשת במפוחי עלים, והנחתה בכתב ובעל פה את קבלן הגינון. בכל מקרה שבו נמסר לעירייה ונמצא כי קבלן הגינון הפועל מטעמה או גנן אחר מפעיל מפוח עלים, ננקטו נגדו צעדי אכיפה. מדיניות זאת תימשך".