צילום: גיל נחושתן פתיחה עונה מוצלחת לעירוני קרית אתא. הקבוצה גברה 80:87 בחוץ על מכבי באר יעקב, אחרי שמחקה מינוס של 13 נקודות הפרש. אחרי רבע ראשון, שבו היתרון נע מצד לצד, ירדו המקומיים עם יתרון 21:20.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

ברבע השני הסיפור היה שונה לגמרי. באר יעקב ניצלו עד תום את משחק הגנה הלא טוב של שחקני קרית אתא, וירדו להפסקה ביתרון 13 נקודות, 50:37. את המחצית השנייה פתחה קרית אתא בשתי שלשות רצופות, ובהמשך עשתה ריצה של 0:10 וצימקה את ההפרש ל-50:47.

המקומיים התעשתו בריצה משלהם ועלו ל-55:47. עד לסיום הרבע צימקה קרית אתא את ההפרש ל-62:58.

הרבע האחרון היה מופע שלשות של האחים אילן ואבי נניקשווילי, שהובילו את קבוצתם לריצה של 0:12, שהביאה למהפך במשחק וליתרון 70:77 (דקה 36) שעליו ידעה אתא לשמור עד לסיום בדרך לניצחון.

קלעו לקרית אתא: דארין גובנס ואילן נניקשווילי (9 ריב' ו-8 אסי') 20 כ"א, קובי אייזיק (6 ריב') 15, אבי נניקשווילי (4 חטי') ואייבורי קלארק 9 כ"א, כריס ווטסון (7 ריב') 7, נועם לייש 5 וגל חלמיש 2.

מאמן אתא, שרון אברהמי: "שיחקנו מול קבוצה טובה מאוד. בחצי הראשון שיחקנו מאוד לא חכם ולא שמרנו, וזה בא לידי ביטוי בכך שספגנו 50 נקודות. בחצי השני ההגנה שלנו התחילה לעבוד, ובהתקפה הזריקות שלקחנו נכנסו.

"היה חשוב לפתוח בניצחון, והשחקנים הוכיחו אופי כשחזרו למשחק אחרי שכבר פיגרנו במינוס 13 נקודות".

כדוריד לאומית: מכבי הקרייתים פתחו את העונה ביד ימין אחרי שהביסו 16:32 (8:14) בחוץ את מ.כ. צעירים חולון מהליגה הארצית בסיבוב הראשון של הגביע ע"ש ישראל ברנר.

הבקיעו לקרייתים: יריב רינקוב 7, חן קטן 4 (3 אסיסטים), אסף אוקמינסקי, גיא כהן, דודו הרוש, תומר פרי, אייל מינצברג, ניסן סבג ומוד קמחי (3 אסיסטים) 3 כ"א.

השוער דני טיאר, שספג חמישה שערים בלבד ב-30 דקות משחק, אמר: "זה היה משחק הכנה לא רע עבורנו לקראת הליגה. עם זאת, הוא לא מהווה עבורנו אינדיקציה אמיתית לרמה שלנו, משום שבליגה נפגוש קבוצות חזקות בהרבה".

בסיבוב הבא יארחו הקרייתים את הפועל אשדוד. לירון בניטה עזב את הקבוצה לאחר שהעתיק את מגוריו למרכז. הפיבוט הוותיק ניר פרישווסר צורף לקבוצה.