צילום אילוסטרציה: shutterstock תושב קרית ים, המתגורר יחד עם אמו, נעצר בסוף השבוע האחרון לאחר שהיכה אותה נמרצות. ביום שישי, בשעת צהריים, דרש הבן מאמו להכין לו אוכל, והיא עשתה כדרישתו.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

לאחר שהגישה לו את הארוחה, דרש הבן מאמו להכין לו גם סלט, אבל האם אמרה לו שעליה להספיק לסיים את הכנת האוכל לשבת, ולכן לא תוכל להכין לו סלט. הבן כעס, ובעקבות כך החל להכות את אמו בראשה ובידיה.

הבן הסורר נעצר, ובית המשפט האריך את מעצרו פעמיים. בדיון האחרון הגישה התובעת, עו"ד שרון בן יעקב, הצהרה לבית משפט על פיה בכוונת המשטרה להעמיד את הבן לדין בתוך חמישה ימים. בהצהרה כתבה כי לא מדובר באירוע אלימות ראשון של הבן כלפי אמו, אלא מדובר באירועים חוזרים של תקיפה.

באותו יום, באותה קריה, נעצר חשוד נוסף שהכה את אמו. הפעם מדובר בחשוד בן 27, עובד רפאל שחי עם אמו. בחקירתו במשטרה הודה הבן שהפיל אותה על הרצפה ונתן לה סטירה.

בדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו, אמר בבית המשפט: "לא האמנתי שאגיע למצב כזה. ישבתי במעצר מאתמול בלילה, היה לי מאוד קשה, קשה לי בלב. קרתה סיטואציה מאוד לא נעימה. חזרתי מחו"ל ואני וחברה שלי רצינו פסק זמן, וזה הקשה לי על היום יום. כנראה שחברה שלי לא מעריכה אותי מספיק, וזה כנראה הוסיף לסיפור עם אמא שלי, שזרקה לי כל מיני קריאות גנאי. זה לא פעם ראשונה שזה קורה.

"אנחנו חיים ביחד, עוזרים אחד לשני, חיים בהרמוניה. אני בן אדם עובד, הגון, ללא עבר פלילי. אני אחראי על המעשים שלי ויודע מה חומרתם. הפקתי את הלקחים. ישבתי במעצר ולא האמנתי שאגיע למקום הזה אי פעם, מאחורי סורג ובריח. אני מרגיש שפל ומתבייש במעשיי".

שופט בית משפט השלום בקריות, אריה נאמן, האריך את מעצרו של הבן ביומיים כדי לאפשר למשטרה לסיים את החקירה מבלי שהחשוד ישפיע על עדים שהינם בני משפחה.

לאחר יומיים שוחרר החשוד בתנאים מגבילים, והתחייב שלא להתקרב לבית אמו ולא ליצור עימה כל קשר למשך חודשיים. אגב, חברתו שנכחה בדיון הציעה שהוא יבוא אליה הביתה.