צילום: הרצל יוסף תושב שפרעם נכנס לשופרסל אקספרס בקרית חיים ואיים על מוכרת בגרזן. החשוד (36) נכנס ביום חמישי לסופר, ועל פי חשד המשטרה, כאשר עמד ליד המקררים, הצמיד את הגרזן שאחז לבית החזה של אחת המוכרות, וצעק "למי אני אוריד את הראש, אולי לך?".

קראו עוד ב-mynet:
כך ערפתי את ראשו בגרזן. עדות של רוצח
איים על שכנו בגרזן, על שוטרים בפטיש
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

המוכרת לא איבדה שליטה וענתה לחשוד: "אני אוריד לך את הראש לפני שתוריד לי את הראש. אני לא עירונית, אני מושבניקית. תיזהר ממני". החשוד צחקק ונמלט מהמקום.

סגן מפקד תחנת זבולון, סנ"צ יוני מזרחי: "המוכרת הזעיקה את המשטרה, ותגובה מהירה של שוטרי זבולון הביאה למעצרו. השוטרים תיחקרו את המוכרת ולקחו ממנה תיאור של החשוד. לאחר מספר דקות תפסנו אותו כשהוא עולה על מונית ומנסה לברוח".

מיד עם יציאתו הזמינה העובדת את המשטרה. "השוטרים הגיעו מהר", סיפרה. "שניים מהם נותרו בסופר והתבוננו יחד איתי על הסרט של מצלמת האבטחה. אחרים יצאו לחפש את התוקף. הוא ניסה לברוח, והם פתחו במרדף אחריו עד שתפסו אותו ועצרו אותו. הם אמרו לי שהגבתי בצורה טובה לכל המקרה, וטוב שהתלוננתי על כך".

החשוד הובא לבית המשפט, ונציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו. סניגורו של החשוד ביקש לשחרר את מרשו בטענה כי המעשה והדברים נעשו בבדיחות הדעת. בית המשפט, כמו החוקרים, לא קיבל טענה זו, והאריך את מעצרו של החשוד ביומיים, תוך ציון העובדה כי בעברו 27 רישומים פליליים.

בדיון המשפטי הוגשה הצהרה מלשכת התביעות, על פיה בכוונת המשטרה להעמיד את החשוד לדין בימי מעצרו. נגד החשוד מאסר מותנה אשר תלוי ועומד נגדו ולמרות זאת לא נמנע מלבצע את העבירה. "ניכר כי לחשוד זה אין מורא הדין והדיין, ומקומו מאחורי סורג ובריח", כתבה התובעת.

מאז האירוע לא שבה העובדת לעבודתה. "אני חוששת", סיפרה. "במקרה האירוע נגמר כך, אבל זה יכול להיות הרבה יותר גרוע. אם הוא היה רוצה להרוג מישהו, כבר לא הייתי כאן היום.

"אני לא יודעת למה הוא עשה את מה שעשה ומה היתה המטרה שלו. בכל מקרה אני חוששת לחזור לעבודה מחשש לנקמה על כך שפניתי למשטרה, למרות שלמיטב ידיעתי הוא עדיין עצור. גם אין אבטחה בסופר, כך שזה מלחיץ יותר, וכרגע אני לא יודעת מה לעשות".