צילום: Index open בית משפט השלום בראשון לציון גזר 20 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 5,000 שקל על דניאל פרץ (56) תושב קרית אתא, שהיה חבר בכנופיה שעסקה בזיוף משקאות חריפים. על שני נאשמים אחרים בתיק, נגזרו 34 חודשי מאסר בפועל.

קראו עוד ב-mynet:
בקבוקי אלכוהול מזויפים - יכול להיגמר במוות
הקים מפעל לייצור וודקה מזויפת בכפר ביאליק
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

כתב האישום נגד חברי הכנופיה כלל התייחסות ל-17 סימני מסחר רשומים, הקשורים במשקאות חריפים, בהם ג'וני ווקר גרין לייבל; ג'וני ווקר גולד לייבל; ג'וני ווקר רד לייבל; ג'וני ווקר; גריי ג'וס; ואן גוך; ג'יימסון; שיבס; גלן פידיך; גרנטס; ג'ק 12 ;J&B ; פינלנדיה; סמירנוף; אבסולוט דניאלס; רוקסי סטנדרט וסאלוט.

כתב האישום מבאר כיצד שימשו הנאשמים חלק ממערכת מסועפת של עבריינים, ששמו לעצמם מטרה לייצר ולשווק בקבוקי משקה אלכוהולי מפרים, הנחזים להיות בקבוקי משקה אלכוהולי מקוריים של המותגים, תוך שהם מזייפים את סימני המסחר של המותגים ושל תכולת הבקבוקים, לרבות אריזותיהם, שלא כדין וללא היתר.

במטרה לקדם את שיווק בקבוקי המשקאות האלכוהוליים המפרים, השתמשו הנאשמים ואחרים, בחומרי גלם כדוגמת תוויות, מדבקות, פקקים, חבקים, צווארונים ואריזות קרטון הנושאים סימן מסחרי רשום של המותגים לצורך הייצור המפר. המטרה, על פי כתב האישום, הייתה לשכנע את הרוכשים כי מדובר בבקבוקים מקוריים. בין השאר הקימו מעבדות לייצור המשקאות, בכמה אתרים בצפון.

פרץ עצמו הואשם בסעיפים של קשירת קשר לביצוע פשע, זיוף ושימוש במסמך מזויף, עיסוק במכירה או בהפצה של טובין שסומנו בלא רשות, החזקת טובין שסומנו ללא רשות, קבלת דבר במרמה ועוד. פרץ עסק בעיקר בשיווק הסחורה לעסקים רבים ברחבי הארץ תוך מצג שווא שמדובר במשקאות אמיתיים. בסך הכל כלל כתב האישום נגדו לא פחות מ- 12 אישומים.

סניגורו, שהגיע לעסקת טיעון עם התביעה לגבי העונש שייגזר על מרשו, ביקש מבית המשפט לקבל את העסקה. לדבריו, חלקו של הנאשם בפרשה מופחת והאחרים הם שעמדו בראש הפירמידה. עוד טען כי מדובר באדם נשוי ואב לארבעה ילדים שעבר תאונת עבודה קשה בעקבותיה נקבעו לו 50 אחוזי נכות.

השופט ארז יקואל ציין בגזר הדין את חומרת העבירות ואת עברו העשיר של הנאשם, שכולל שבע הרשעות קודמות בעבירות אלימות, איומים, התנהגות פרועה במקום ציבורי ועוד. "הנאשם דרס ברגל גסה הן את זכותו היסודית של הציבור למוגנות בפני חומרים מסוכנים, שלא עברו בקרה ופיקוח והן את זכותם של בעלי הזכויות במותגים".

עם זאת ציין השופט את העובדה כי הנאשם לקח אחריות על מעשיו וכן את מצבו הכלכלי והבריאותי. בסופו של דבר קיבל השופט את עסקת הטיעון וגזר על הנאשם 20 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 5,000 שקל.