צילום: גיל לרנר צעיר בן 18, תושב קרית חיים, חשוד בשוד בנק בצהרי היום. השוד אירע ב-20.9.12, בבנק הפועלים בשדרות אח"י אילת. הצעיר הגיע חבוש בכובע קסקט והרכיב משקפי שמש, והגיש לפקידה פתק בו היה כתוב שזהו שוד והוראה לתת לו כסף. הפקידה עשתה כבקשתו, נתנה לו כסף והוא ברח.

קראו עוד ב-mynet:
ניסה לשדוד בנק דואר חמש פעמיים ונכשל בכולן
כספרית בנק נשדדה באמצעות פתק
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

במהלך מנוסתו הוא 'נתקל' בשוטר שלאחר מכן זיהה אותו במסדר תמונות. חמישה ימים לאחר השוד, נעצר הצעיר על ידי שוטרי משטרת זבולון. מעצרו הוארך כבר שלוש פעמים, והוא שומר על זכות השתיקה. למרות גילו הצעיר, לא 'נשבר' ולא מסר כל גרסה לחוקרים. עם זאת, המשיכו החוקרים לאסוף נגדו ראיות, ופקידת הבנק זיהתה אותו במסדר תמונות.

בדיונים המשפטיים ביקש סניגורו, עו"ד רועי קרן, לשחרר את מרשו, בטענה שהוא מכחיש את ביצוע שוד הבנק. עוד טען כי מסדר הזיהוי שנעשה למרשו אינו תקין: כאשר חשוד נמצא במעצר, על המשטרה לבצע מסדר זיהוי חי ולא בתמונות. כמו כן, ציין גי פקידת הבנק אמרה במהלך מסדר הזיהוי שהיא מזהה את מרשו על פי גוון העור בלבד, מכיוון שחבש כובע והרכיב משקפי שמש, ובנסיבות אלה היה לה קשה לראות את פניו.

בדיון המשפטי האחרון שנערך ביום שלישי הצהיר נציג המשטרה כי בכוונת המשטרה להעמיד את הצעיר לדין, ובתוך ימים ספורים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום המשפט נגדו. שופטת בכירה של בית משפט השלום בקריות, רמה לאופר חסון, נתנה למשטרה אורכה של יומיים להגיש את כתב האישום. עם זאת ציינה בהחלטתה כי נגד הצעיר יש ראיות מוצקות, מהן עולה כי ביצע את שוד הבנק וגנב את הכסף.