צילום: דורון גולן קו נהריה-עכו-קרית מוצקין של רכבת ישראל שוב בשיפוצים, שמטרתם הסופית היא הכפלת המסילה.

קראו עוד ב-mynet:
אין רכבות מנהריה עד חיפה
תושבי הצפון יישארו במשך יומיים ללא רכבת
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

באתר רכבת ישראל מצוין כי מ-12 ועד 28 באוקטובר, יפעלו לשיפור ולשדרוג תוואי המסילות בתחנות נהריה, עכו וקרית מוצקין, ובמקום הרכבת יופעל שירות הסעות מהתחנות. מדובר בהמשך עבודות להכפלת המסילה בקטע שאורכו 20 ק"מ, אלא שעבודות אלה נמשכות לסירוגין מאז סוף שנת 2004, וצפוי להסתיים לגמרי ברבעון הראשון של 2013.

"הפרויקט כולל הנחת מסילה נוספת מתחנת קרית מוצקין לתחנת נהריה, הוספת רציפים לתחנות עכו ונהריה, שיפור ושדרוג תשתית הקו דרומית לעכו, ביצוע הפרדות מפלסיות ומעברים חקלאיים בתוואי המסילה, והתקנת מיגון אקוסטי בקרית מוצקין", נכתב.

"רק לפני שלושה חודשים, ביולי 2012, שובשה תנועת הרכבות, ולפני כשנה גם היו עבודות במסילה שהשביתו את תנועת הרכבות", אומרת נוסעת קבועה בקו. "הרכבת אמנם מעמידה שירותי הסעות, אבל זה מצריך מאיתנו מעבר מכלי רכב אחד למשנהו. פעם זה מנהריה עד מוצקין, פעם רק מנהריה עד עכו ופעם זה לעלות לרכבת בנהריה, לרדת בעכו, לעלול על שאטל למוצקין ומשם שוב ברכבת, וכל זה בתקווה שלא נחליף עוד רכבת בדרך".

רכבת ישראל מעמידה לרשות הנוסעים שירותי הסעות (שאטלים) בין התחנות קרית מוצקין, עכו ונהריה. ההסעות ייצאו בימי השבוע מנהריה לקרית מוצקיןם דרך עכו מהשעה 5:30 ועד 21:40 מדי 20 דקות, ויפעלו גם בלילה ובימי שישי ומוצאי שבת בתדירות מעט נמוכה יותר. באופן דומה ייצאו הסעות מדי 20 דקות מתחנת קרית מוצקין לנהריה.

מרכבת ישראל נמסר: "במבצע הנוכחי נסיים את עבודות התשתית להכפלה ושדרוג של תוואי המסילות בין קרית מוצקין לעכו. במהלך שנת 2013 מתוכנן ביצוע מספר מבצעים על מנת להשלים כלל העבודות בפרויקט, בכללם שדרוג קטע המסילה בין עכו ונהריה וחידוש תחנת נהריה. מדובר בביצוע עבודות תשתית מורכבות לאורך מסילה פעילה, הכוללת בין היתר ביצוע גשרים חדשים, הקמת הפרדות מפלסיות, יישור תוואי המסילה.

"ביצוע העבודות במרוכז, משמעו עצירת הנסיעה לאורך הקו לתקופה ממושכת ביותר. בשנים האחרונות מבצעת החברה סגירות קווים בהן מבוצעות עבודות על תוואי מסילות פעילות. על מנת להקל על ציבור הנוסעים, ניתן שאטל כפתרון משלים ומיטבי לציבור הנוסעים. כך ייעשה גם במסגרת עבודות המבצע הבאים".