מי רצח את ולדימיר דרבנוב, שאלו כותרות העיתונים, בחור שקט, בן יחיד להוריו, שחקן כדורעף מצטיין, שאמור היה להתחיל את לימודיו בטכניון. לפני כמה ימים התמונה התבהרה, ובמשטרה חושדים כי הסיבה לרצח דרבנוב היא זוג מכנסיים שיצא מהאופנה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הרצח אירע ביום שני לפני שבועיים, בשעה 3:00 לפנות בוקר. דרבנוב יצא ממועדון המלינה במפרץ, הספיק לצעוד מספר מטרים ונדקר על ידי אלמוני שהגיח מאחור. דרבנוב פונה לבית החולים במצב קשה מאוד ונפטר בכניסה למיון.

מכריו של דרבנוב, חבריו לקבוצת הכדורעף של עירוני קרית אתא ובני משפחתו, נדהמו עם היוודע הרצח. כולם סיפרו על אדם שקט, שהתרחק מקטטות ומעבירות פליליות, חלם להתחתן ולהקים משפחה ואימן ילדים שאהבו אותו.

חוקרי המשטרה חשדו כי הרקע לרצח הוא לבטח ויכוח סתמי שהחל במועדון והסלים, אבל אפילו חבריו של דרבנוב שהגיעו איתו למועדון לא יכלו להצביע על חשודים פוטנציאליים מכיוון שעם כניסתם למועדון הם התפצלו וכל אחד מהם בילה בנפרד.

התעלומה נשארה בעינה, והחקירה הועברה לימ"ר (יחידה מרכזית) מחוז חוף בפיקודו של ניצב משנה אלי אסייג. הרוצח השאיר אחריו שני רמזים: הסכין שבה דקר את דרבנוב, ומצלמות האבטחה בהן נקלט. במקביל שקדו החוקרים בתחקיר על חייו של דרבנוב, כדי למצוא אויב פוטינצאלי שאולי ביצע את הרצח.

עשרות ממכריו נחקרו. במהלך גביית העדויות התברר לחוקרים כי ב-1.1.2012, לפני כמעט שנה, בחגיגות ליל הסילבסטר, נפגשו הנרצח והחשוד ברצח במסיבה שנערכה במסעדה-מועדון במפרץ. דרבנוב הגיע עם חבריו למועדון, והחשוד ברצח הגיע אף הוא עם חבריו.

שתי החבורות שתו לשוכרה, ובשלב מסוים העיר אחד מחבריו של החשוד ברצח לאחד מחבריו של הנרצח על מכנסיו, ואמר לו בגיחוך שהמכנסיים שהוא לובש יצאו מהאופנה. האחרון לא נשאר חייב וענה לו: 'מי אתה שתגיד לי מה ללבוש'. עד מהרה השניים צעקו אחד על השני: 'תעוף מפה!', 'לא, אתה תעוף מפה!', ובתוך שניות הוסלם הוויכוח לקטטה המונית.

דרבנוב וחבריו תקפו את החשוד ברצח ואת חבריו. במהלך הקטטה נפצע החשוד ברצח באופן קשה, פניו נחתכו ונתפרו, וכן ראשו נחתך מאחור.

על פי חשד המשטרה, דרבנוב היה אחד מהתוקפים העיקריים, והחשוד היה הנפגע העיקרי. מכאן עולה שכאשר ראה את דרבנוב במועדון המלינה, החליט לנקום.

דובר מחוז חוף, רפ"ק חיים פונימונסקי: "על פי חשד המשטרה, החשוד הבחין בדרבנוב במועדון המלינה. הם שוב התווכחו והוא החליט לחסל אותו. הוא עקב אחרי מהלכיו של דרבנוב וכאשר זה יצא החוצה, הוא יצא אחריו ותקף אותו".

לטענת המשטרה, עשרה חודשים לא הרגיעו את נפשו של החשוד מהתקיפה שחווה. אולם סניגורו של החשוד, עו"ד תומר נווה, טוען להגנה עצמית. "מרשי והנרצח נפגשו במועדון באופן אקראי. מרשי זיהה אותו כמי שחתך אותו בפניו, ובין השניים החל דין ודברים שבסופם היכה הנרצח את מרשי במכת אגרוף בפניו, ואמר לו שיחכה לו מחוץ למועדון לסגור איתו חשבון. הנרצח באמת המתין למרשי מחוץ למועדון, וכשהוא יצא, תקף אותו. מרשי בסך הכל הגן על עצמו".

כך או כך, החשוד הודה בהריגתו של דרבנוב, ושיחזר את הרצח מול מצלמות המשטרה. מעצרו הוארך, ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום והוא יועמד לדין.