צילום: דורון גולן אם התוכניות של דפנה צורי, המנכ"לית בפועל של תאטרון מוצקין ואשתו של חיים צורי ראש העיר ייצאו אל הפועל סביר להניח שלאחר הבחירות הבאות תצורף לשמה הקידומת ח"כ. לפני שבוע החליטה צורי שנמאס לה להתרגז ולצקצק שיניים אל מול העוולות שהיא רואה בטלווייזיה ובכותרות העיתונים ושזה הזמן להיכנס לפוליטיקה הארצית ולהשפיע על חיינו.

עם תמיכתם של ציפי ליבני ובכירים בקדימה היא מסתערת על המשבצת הנשית של המפלגה. כבר מתחילת השבוע החלו פעילים ואנשי שטח מטעמה לפקוד אנשים לקדימה.

סיכויים טובים להיבחר. דפנה צורי

לפני כחודש היא חגגה די בצנעה את יום הולדתה ה־50, ואולי יום ההולדת הזה של אמצע החיים הוא שעורר בה את הרצון לבצע שינוי בחיים. "כולנו מלינים ואני דעתנית, והחלטתי שאני רוצה ויכולה לשנות. כל הזמן מדברים כאן בארץ על מחדלים, אבל אף אחד לא עושה כלום.

"פה זה מערך הכבאות, שם זה הרכבת שנשרפה שהבן שלי נסע בה השבוע, וכאן זו חבית עם החומר נפץ במפרץ ואף אחד לא עושה כלום. אני לא רוצה לשמוע מוועדות, וכשאני אהיה שם אני מתכוונת לדפוק על השולחן ומבטיחה שישמעו אותי".

המילים הללו יפות בתיאוריה.
"חכה ותראה".

מה אמר בעלך כשסיפרת לו על ההחלטה?
"הוא תמיד אומר לי למה את לוקחת הכל על הראש שלך, ואני ואמרת לו כי ככה אני. החלטה כזו אני לא מקבלת לבד. אנחנו צוות וחיים מודע לייסורים שלי שנוגעים לעוולות בחברה, ובסוף הוא כמובן תמך בי".

יו"ר המפלגה, ציפי ליבני, תומכת בך?
"לפני חודש ישבתי עם ציפי לשיחה. באופן כללי אני יכולה לומר כרגע שיש לי תמיכה מהרבה בכירים בקדימה".

הבחירות לכנסת יתקיימו רק בעוד כשנתיים. זה לא קצת מוקדם מדי להיערך עכשיו?
"אצלנו בארץ אף פעם אי אפשר לדעת אם הבחירות יתקיימו במועדן. הפריימריס בקדימה אמורים להיערך שלושה חודשים לפני הבחירות, ואני רוצה להיות מוכנה כי נראה לי שהספינה של ביבי עומדת לטבוע".

מה לדעתך הסיכויים שלך להיבחר?
"טובים מאוד. אני מתכוונת לרוץ על המקום המשוריין לנשים, ועל פי התגובות שאני מקבלת בימים האחרונים מאז החלנו לפקוד מצביעים פוטנציאלים נראה לי שאני אהיה בכנסת בקדנציה הבא. יש תגובות חיוביות הן בקריות והן בכל הארץ".

קמפיין כזה עולה הרבה כסף איך תממני אותו?
"אשתדל לגייס תורמים, ואם הסכום לא יספיק ניקח הלואוות".

אגב, זה נכון שפנו אלייך מ'האח הגדול'?
"השבוע קיבלתי טלפון, ומישהו אומר לי 'תשמעי, בעוד זמן מה אנחנו מתכוונים להכניס לבית האח הגדול דיירים נוספים, ולאחר שעשינו עליך תחקיר, חשבנו שתתאימי להיכנס, כי יש לך אג'נדה ואת דעתנית'. הוא ידע עלי כל דבר.

"הם הגיעו עם ידע בפרטים הכי קטנים. לא רציתי להעליב אז אמרתי לו שאני צריכה שהות למחשבה, ולאחר מספר שעות הודעתי לו שאני לא מתכוונת להיכנס לבית".

יו"ר קדימה, ציפי ליבני: "אני שמחה שדפנה צורי מצטרפת אלינו. יש לי היכרות מוקדמת איתה, ולדעתי היא יכולה לתרום הרבה ברמה הלאומית".

הראיון המלא עם דפנה צורי מתפרסם בגיליון סוף השבוע של "ידיעות המפרץ"