צילום: דורון גולן תורם, שביקש לשמור על עילום שם, תרם סכום של 250 אלף שקל לעיריית קרית ים על מנת לבנות חדר כושר באולם ההתעמלות של בית הספר התיכון רבין בעיר, על שמה של צוערת שירות בתי הסוהר, איילה יפרח ז"ל, שנספתה באסון בכרמל.

יפרח, ילידת קרית ים, היתה אחת מחניכי קורס הקצינים של שב"ס, שנסעו באוטובוס לכלא דמון, ונשרפו בניסיון לחלץ מהמקום את האסירים מחשש שבית הכלא יעלה באש. יפרח היתה בין הבולטות בקורס ואף אירגנה את האירוע שבו הצטלמו כל חניכי הקורס לתמונה קבוצתית לכבוד יום הולדתה של קרובת משפחתה.

שבועיים לאחר מותה פנה לראש עיריית קרית ים, שמואל סיסו, אדם שביקש לשמור על אלמוניותו, והציע לתרום כסף להנצחת דמותה של איילה ז"ל בבניית חדר כושר על שמה. סכום התרומה, כ-250 אלף שקל, ישמש לרכישת ציוד למכון כושר שייבנה באולם הספורט של בית הספר התיכון רבין בקרית ים.

ראש העיר, שמואל סיסו, העלה את נושא התרומה בישיבת מועצת העיר האחרונה מועצת העיר, והנושא אושר פה אחד.

אמה של איילה, סימה יפרח, סיפרה השבוע כי התורם הוא חבר קרוב של המשפחה, שהכיר את איילה מגיל צעיר. סימה יפרח: "התורם יודע כמה איילה אהבה ספורט, כמה היא הלכה לחדרי כושר ולחוגים, על מנת לשמור על כושר כדי לעמוד באימונים הקשים שהיא עברה במסגרת התפקידים שלה. בניית חדר כושר על שמה זו בהחלט דרך ראויה להנציח את זכרה".

ביום שני תעלה המשפחה לקברה, לגילוי המצבה. טקס הסרת הלוט באולם ההתעמלות יעשה לאחר מכן.

בישיבת מועצת העיר האחרונה אושרה גם הצעתו של סגן ראש העיר, שלומי טל, להעניק אזרחות כבוד לחייל השבוי גלעד שליט. טל הסביר לחברי המועצה כי יש חשיבות רבה לשמור את נושא גלעד שליט בכותרות, והענקת אזרחות כבוד תתרום להעלאת המודעות לנושא.