צילום אילוסטרציה: סידי בנק תושב חיפה בן 39 נעצר בטעות בחשד ששדד דוכן של מפעל הפיס ברחוב מגינים בקרית אתא. כיצד נפלה הטעות? בעל דוכן הפיס ברחוב מגינים אכן נשדד. אלמוני ניגש אל בעל דוכן הפיס מהחלון ושדד אותו באיומים, ולאחר מכן נמלט באמצעות קטנוע שהיה ברשותו.

באותו יום ובאותה עת אירעה תאונת פגע וברח ברחוב רמז-פינת ארלוזורוב בקרית אתא. רוכב קטנוע פגע ברכב אחר ונמלט. מיד עלה החשד שמדובר בשודד שנמלט מהשוד בבהילות והיה מעורב בתאונת הדרכים, שנמלט אף ממנה. בשני המקרים היה מדובר ברוכב קטנוע בעל תיאור דומה, וחוקרי המשטרה עצרו את החשוד שנמלט מהתאונה.

למחרת הובא החשוד לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו. שופטת בית משפט השלום בקריות טל-תדמור עיינה בתיק החקירה והבינה כי יכול להיות שמדובר בשודד מסוכן, או לחילופין בסתם עובר אורח שהשתתף בתאונה, נבהל וברח מהמקום.

על כן הציעה לנציג המשטרה, רס"ב שמעון תורג'מן, ולסנגוריו של החשוד עו"ד יוסי טורס ועו"ד מוטי לוי להאריך בהסכמה את מעצרו של החשוד עד למחרת בבוקר כדי שהמשטרה תבדוק האם מדובר בשודד או בטעות בזיהוי.

רס"ב תורג'מן ועורכי הדין הסכימו להצעת בית המשפט. מעצרו של החשוד הוארך, אך לאחר מספר שעות, הבינו חוקרי תחנת זבולון כי מדובר בטעות בזיהוי ושיחררו את החשוד.

עורכי הדין לוי וטורס מסרו כי מרשם בכלל לא ברח מזירת התאונה, הוא פשוט נבהל מאוד וניסה לפנות עצמו באופן עצמאי לקבלת טיפול רפואי.