צילום: דורון גולן סוכת המציל הדרומית בחוף קרית חיים ניזוקה בעקבות הסופה שהחריבה את הטיילת בשבוע שעבר. בסיס הבטון של הסוכה נבקע בעקבות זעזועים שגרמו הגלים הגבוהים, וכעת הסוכה נוטה על צידה. הסוכה ישנה מאוד, בת עשרות שנים, ולקראת הקיץ היתה אמורה לעבור שיפוץ על היסודות הקיימים. עכשיו תיאלץ עיריית חיפה לבנות יסודות חדשים, שעליהם תוצב סוכה חדשה.

הרוחות העזות שפקדו את האזור בשבוע שעבר עקרו ממקומם ספסלי אבן ואבנים משתלבות מהטיילת. כן נהרסו המדשאות בחוף, והים פלט פסולת רבה. השבוע עבד בחוף טרקטור קטן, שאסף מהטיילת פסולת וחול.

ראש מינהל התיפעול בעיריית חיפה, דוד לוריא: "ספק אם היו גלים כאלה אי פעם. היה פה תהליך, שהגלים שטפו את החול שמתחת לבסיס, עד שכל העסק קרס. זה גם מה שקרה בטיילת ששקעה: הגלים, בגלל העוצמה שלהם, הצליחו לחדור מתחת לטיילת, ומשכו את כל החול שהיווה את הבסיס שעליו בנויה הטיילת. ברגע שהיסודות קרסו, גם הטיילת קרסה.

"כרגע אנחנו עדיין מנקים את השטח ואומדים את הנזקים. יש הרבה חול על הטיילת, ורק בעוד כשבוע, כשנגמור עם עבודות הניקיון, נדע בדיוק אילו נזקים נגרמו. אנחנו לא יודעים מתי נתחיל לשפץ, כי אנחנו צריכים לדעת מה מצב התשתיות שמתחת לטיילת – מים, חשמל, ניקוז, תקשורת. קודם ננקה, ואחרי שנגמור לנקות, נוכל לבדוק".

הים המשיך להיות סוער גם בשבת שעברה. גובה הגלים הגיע לכארבעה מטרים. הגלים הגבוהים משכו לחוף קרית חיים מאות חובבי גלישה מכל הארץ. אחד הגולשים: "בחופים הפתוחים הים היה נורא סוער, אבל פה, בגלל המפרץ של חיפה, הגלים היו יותר מסודרים ויותר נוחים לגלישה. היה פה קרנבל אמיתי. הרבה זמן לא היו פה כל כך הרבה גולשים".