צילום: דורון גולן תושבים בשכונת נווה גנים בקרית מוצקין מתלוננים כי נהגים בכביש עכו-חיפה נכנסים לשכונה כדי לא להיתקע בפקק שבין צומת קליל לצומת אפק. לאחרונה נוצרו בקטע כביש זה עומסי תנועה כבדים בעקבות העבודות להקמת המטרונית.

ביום שני סגרה חברת יפה נוף את כביש השירות בשכונה במטרה למנוע מנהגים לדלג על הפקק, ואולם סגירת כביש השירות לא ממש פותרת את עומסי התנועה בשכונה, ואולי אף מגבירה אותם - משום שעכשיו הפקקים עברו לרחוב מנחם בגין , הרחוב הראשי של השכונה.

תושבים התלוננו בתקופה האחרונה בעירייה שרחוב בגין בשכונה נהפך לציר תחבורה ראשי. לטענתם, הדבר גורם לפקקים בעיקר בשעות הבוקר וכן בשעות אחר הצהריים.

"הנהגים פונים ימינה בצומת קליל והם צריכים לעמוד ברמזור שמאלה כדי להיכנס לשכונה שלנו", מספרת תושבת השכונה. "אתמול (שלישי – א"ג) חזרתי מעכו בסביבות חמש בערב וזה היה פשוט קטסטרופה. אתה מרגיש את עצמך כמו ברחוב בלאס וגאס. אתה אומר – רגע, זאת שכונת נווה גנים?

"מה הולך פה? בוקר אחד הייתי צריכה לנסוע לעבודה בחיפה בבוקר, נתקעתי בפקק בסיבוב ליד הבית שלי. ראיתי שזה לא זז, אז הלכתי את כל הדרך עד לכביש עכו כדי לקחת מונית שירות לחיפה להדר. אנחנו משלמים מסים הכי גבוהים שיש בקריות, ואין סיבה שיהיה דבר כזה. אם אלה היו כבישים דו-סטריים, גדולים, רחבים, מילא; אבל פה מדובר בשכונה שהיא ממילא צפופה. נוסעות לך בשכונה משאיות, מערבלי בטון, מוניות. השבוע ראיתי סמיטריילר בתוך השכונה".

תושבת אחרת מתלוננת: "בשבועיים האחרונים מוניות, אוטובוסים פרטיים, משאיות, וטנדרים ורכבים פרטיים שנוסעים לכיוון חיפה - נכנסים אלינו לקיצור דרך השכונה וגורמים לפקק תנועה של 10-15 דקות במשך שעות רבות ביום, ובמיוחד בשעות השיא בבוקר ואחרי הצהריים".

התושבת ציינה: "נגרמו כבר 'כמעט' כמה תאונות ופגיעה בילדים קטנים, במקום שיש בו בית ספר וגנים. בחרתי לחיות בשכונה שלווה זו ולא על ציר תנועה מרכזי. אנו משלמים במסגרת הארנונה עבור שיטור קהילתי. כאן המקום שלו להתערב לטובת אנשי השכונה. אם יעמוד שוטר בשעות 6:30-8:30 בבוקר ובשעות 17:00-18:00 בכניסה ל'קיצור' דרך השכונה, המקביל לכביש עכו, ולא יאפשר לנהגי המוניות והמשאיות להיכנס לשכונה - תיפתר הבעיה".

תושב נוסף העיר במרמור: "אם הייתי רוצה לגור ברחוב דרך עכו, הייתי קונה שם בית ולוקח בחשבון את הרעש והפקקים. אבל בזמן האחרון זה כמו לגור על הכביש הראשי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העיר נענה לפניות רבות של תושבי השכונה. מדובר בנהגים שאינם מתגוררים במקום וגורמים לעומסים ולפגיעה באיכות חיי התושבים ולפיכך סגרה חברת 'יפה נוף' את הכניסה לכביש השירות. לצערי, הדבר אינו מונע הרמטית כניסה של 'מקצרי דרך' לשכונת נווה גנים. כידוע, פקקי התנועה עקב העבודות להנחת מסלול המטרונית גורמים ללחץ ברחבי הקריות, והדבר יימשך עד לסיומן בעוד כשנה. לאחר שיסתיימו העבודות, תישקל האפשרות לפתוח מחדש את כביש השירות לנסיעת כלי רכב".