צילום אילוסטרציה: רונן מחלב ארבעה מקרי אלימות אירעו בתוך שבוע: תושב קרית ביאליק נעצר בסוף השבוע בחשד שחנק את אשתו והכה אותה בפניה. בתגובה נשכה האישה את בעלה באצבע, והוא נפצע ונזקק לטיפול רפואי.

הבעל נעצר, ומעצרו הוארך לאחר שהתובעת, פקד שרון בן יעקב, הצהירה בבית המשפט כי בכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום. "מדובר בחשוד אשר נוהג לשתות משקאות אלכוהול, וכשאשתו מעירה לו על כך, נאלצת היא להרגיש את נחת זרועו. למעט עדות האשה ישנן בתיק עדויות של שני ילדיהם אשר תומכים בגרסת אימם", כתבה פקד בן יעקב בהצהרתה לבית המשפט.

במקרה אחר נעצר בסוף השבוע תושב קרית אתא (36) בחשד שאיים על חברתו כי יחסל אותה, ועל פי החשד אף חיפש אקדח על מנת לבצע את זממו. בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים.

במקרה נוסף נעצר השבוע תושב קרית ביאליק שתקף את אשתו. באותו יום, כמה שעות קודם לכן, הוא שוחרר מהמשטרה לאחר שהוצא נגדו צו הרחקה ממנה לעשרה ימים, מאחר שיום קודם לכן היכה אותה באגרופיו. הצו, כך נראה, לא הרתיע את החשוד, והוא כאמור חזר לבית אשתו, ניסה בכוח להוציא אותה מביתה, וכאשר סירבה דחף אותה כך שנפלה ונחבלה. גם במקרה זה הוארך מעצרו של הבעל לאחר שהתובעת, פקד בן יעקב, הגישה הצהרה לבית המשפט על פיה בכוונת המשטרה להגיש נגד הבעל כתב אישום בגין תקיפת בת זוג וגרימת חבלה של משש.

בתחילת השבוע, בקריון, הותקפה תושבת קרית ים על ידי הגרוש שלה. על פי האשמה, ניגש אליה הגרוש בקניון ואמר לה כי "יישב עליה בבית סוהר". לאחר מכן משך את חולצתה עד שנקרעה ואמר לה: "את באה איתי בטוב וברע". נגד הגרוש הוגש כתב אישום ובקשה למעצרו עד לתום ההליכים.

בבקשה ציין התובע, פקד ערן שמיר, כי הגרוש מסכן את ביטחונה של גרושתו, וכי המעשה נעשה על רקע אהבה נכזבת וחוסר רצונו של הגרוש להשלים עם העובדה שגרושתו אינה מעוניינת להישאר עימו בקשר. פקד שמיר: "חומר החקירה מציג תמונה של אדם אובססיבי שמסוכן לביטחונה של המתלוננת".

הגרוש שהה במעצר שבוע ימים עד לתחילת משפטו, וכבר בתחילת הדיון בעניינו הודה במיוחס לו. שופטת בית משפט השלום בקריות, טל תדמור-זמיר, גזרה על הגרוש שבעה ימי מאסר, כך שלאחר הדיון הוא שוחרר במיידית (קוזזו שבעת ימי המעצר). בהחלטתה ציינה השופטת כי התרשמה שמדובר במעידה חד פעמית.