צילום: שאול גולן 23.7 אחוז מנהגי הצפון דיווחו שנהגו לאחר ששתו לפחות משקה אחד של אלכוהול, זאת לעומת 30 אחוז מנהגי המרכז והשרון שדיווחו על כך.
כרבע מאוכלוסיית הנהגים בישראל, אשר נוהגים לשתות אלכוהול (באופן כללי), דיווחו כי נהגו לפחות פעם אחת לאחר ששתו אלכוהול במהלך השנה האחרונה, כך מדווחת עמותת אור ירוק, בהסתמך על סקר שערך עבורה מכון גיאוקרטוגרפיה.

באזור המרכז, כ-15 אחוז מהנהגים ששותים אלכוהול בתדירות כלשהי, דיווחו כי נהגו לאחר ששתו מעל חמישה משקאות. בדרום דיווחו 7.5 אחוז שנהגו לאחר ששתו 4-5 משקאות אלכוהול. באזור הצפון דיווחו 6.7 אחוז על כך, בשרון 3.7 אחוז. באזור ירושלים, על פי הדיווח, לא נהגו בכלל לאחר שתייה של ארבעה משקאות או יותר.

שיעור הנוהגים לאחר שתיית אלכוהול מהמשקה הראשון: 30.7 אחוז באזור המרכז, ו-30.6 אחוז באזור השרון. אחריהם הצפון עם 23.1 אחוז, הדרום עם 19.6 אחוז וירושלים עם 15.2 אחוז".

כאשר נשאלו הנהגים אשר דיווחו כי הם נהגו בשנה האחרונה לפחות פעם אחת לאחר ששתו משקה אלכוהול, מדוע עשו זאת, כרבע מהם טענו (כתירוץ ראשון) שהם נוקטים באמצעי זהירות כמו שתיית קפה או מים לפני שהם יוצאים לדרך, כ-20 אחוז אמרו שאין מישהו אחר שיכול לנהוג, כ-20 נוספים טענו שהאלכוהול לא משפיע עליהם, וכ-14 אחוז טענו כתירוץ ראשון שהם נוסעים בזהירות רבה לאחר ששתו.

בחלוקה לאזורים מובילים נהגים מאזור הצפון שנהגו תחת השפעת אלכוהול עם התירוץ "האלכוהול לא משפיע עלי" (כ-37 אחוז).