צילום: ויז'ואל/פוטוס תלמידה בתיכון אורט מוצקין אומרת שהמורה הטיחה בה: "אני לא יכולה להריח את הריח שלך, זה מזכיר לי ספריי של יתושים". התלמידה הפגועה הגיעה עם אביה לשיחה עם רכזת השכבה, שהבטיחה כי תטפל בנושא. מאז הפגישה עבר חודש, והנערה עדיין מחכה להתנצלות.

המקרה אירע בסוף השיעור, כאשר אחת התלמידות ניגשה לשאול את מורתה כיצד תוכל לשפר את הציון שקיבלה במבחן. המורה לטענת התלמידה השיבה: "תתרחקי ממני".

התלמידה שאלה: "למה? אני רק רוצה לדעת מה ניתן לעשות?" בתגובה אמרה לה המורה: "אני לא יכולה להריח את הריח שלך, זה מזכיר לי ספריי של יתושים".

הנערה המופתעת החליטה שלא לענות למורה, וניגשה למרכזת השכבה כדי להתלונן. "הייתי בשוק כמה שניות, מילמלתי משהו כמו, טוב... והלכתי. אם הייתי עונה לה, לתלונה שלי לא היה שום ערך בפני ההנהלה. הם היו מציגים אותי כחוצפנית".

שלוש חברותיה של התלמידה המתינו עימה בכיתה עד שתסיים לשאול את המורה על המבחן, ונדהמו אף הן למשמע דבריה של המורה. כשיצאו מהכיתה, ניגשה התלמידה המבולבלת לספר את שאירע לרכזת.

לדבריה, קיבלה תשובה שהנושא יטופל, וכי היא תדבר עם המורה. "בשנייה שיצאתי מהשיחה", אמרה התלמידה, "התקשרתי לאבא שלי כדי לספר לו. הייתי כל כך נסערת ופגועה. לא האמנתי שבאמת שמעתי את מה ששמעתי. איזו מין צורה זו להעליב תלמידות? אבא שלי שמע את קולי הרועד וביקש מיד פגישה עם רכזת השכבה. הפגישה נקבעה שלושה ימים לאחר מכן".

כשהגיע האב לשיחה, הוא ציפה לשמוע כיצד טופל הנושא, אך הופתע לגלות כי המורה שעוררה את כל המהומה לא נכחה כלל בשיחה. "ישבנו לשיחת בירור, אני, הבת שלי ורכזת השכבה, שאמרה שזה מטופל ושהיא מתנצלת בשם המורה שלדבריה, כנראה רגישה לריחות מתוקים, אבל זו עדיין לא סיבה להגיב כך בפני תלמידה. כך הסתיימה הפגישה".

האם מספק אותך אופן הטיפול בנושא?
"קיוויתי שהעניין אכן בטיפול, על אף שציפיתי שלפחות המורה תהיה נוכחת בפגישה ותתנצל. עבר כבר חודש, והמורה עדיין לא התנצלה בפני הילדה. היום אני מבין שזה פשוט טיוח מושלם".

לדברי התלמידה, הדבר הכי קרוב להתנצלות ששמעה מפי המורה זה: "הפעם שמת בושם עדין יותר מבפעם שעברה".
מנכ"לית אורט מוצקין, מרגה סגל, העדיפה לא להתייחס למקרה ומסרה: "בסיפורים המועברים לעיתונכם יש, בלשון המעטה, מעט מין האמת בלבד".