צילום: הרצל יוסף בעל עסק באזור התעשייה לכיש בקרית ים ייאלץ לשלם יותר מ-140 אלף שקל לעירייה בשל חובות עבר. כך פסק בית משפט השלום בחיפה, בעקבות תביעה שהגישה העירייה באמצעות עו"ד אריק ינאי.

תחילה הגישה העירייה תביעה על כ-200 אלף שקל, שהתייחסה גם לתקופה שלפני שנת 2000. לאחר טענות של התיישנות לגבי חובות אלה, הגישה העירייה תביעה חדשה, בסך כ-170 אלף שקל, בגין ארנונה לשנים 2007-2001.

לטענת בעל העסק, הוא שילם את כל חובותיו לעירייה, ואילו העירייה היא זו שחייבת לו כסף. לדבריו, חלק מהתשלומים ששילם הועברו על חשבון חוב ישן, שגם הוא לא קיים. עוד טען, כי חלק מהתשלומים לא נרשמו, וכי העירייה חייבה אותו בתשלום מיסים למרות שבעבר נתנה לו פטור.

העירייה דחתה את דברי בעל העסק, וציינה כי חלק מהתשלומים היו עבור נכס אחר בבעלותו, באזור התעשייה. כל התשלומים נרשמו כדין, וחלק מהצ'קים שהוא מסר, חזרו ולא נפרעו.

השופט רמזי חדיד ניתח, בפסק דין מפורט, את כל התשלומים שבוצעו בפועל, מול החיובים של העירייה. הוא קיבל חלק קטן מטענות בעל העסק בדבר תאריך הכניסה לעסק, אבל בסופו של דבר, חייב אותו במלוא הסכום שדרשה העירייה, 141 אלף שקל. בנוסף, ישלם בעל העסק 14 אלף שקל עבור הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין. מנגד, ינוכה מהתשלום סכום ששילם במסגרת פסק דין חלקי קודם.