צילום: אביהו שפירא עמותת אור ירוק מכריזה זו שנה שלישית ברציפות, על 'ישראל עוצרת' - ביום א', 19 בדצמבר 2010. ביום זה, תפעיל העמותה 160 מוקדים ברחבי הארץ, בהם יתקיימו פעילויות שטח וטקסי זיכרון לציון קורבנות הקטל בדרכים במהלך השנה החולפת.

לדברי שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, "בניגוד לשנים הקודמות, שנה זו מאופיינת בכישלון המהדהד בכל הקשור למלחמה בתאונות הדרכים בישראל. במקביל לתוספת עשרות הרוגים למספר ההרוגים השנתי, השנה קוצץ תקציב הבטיחות בדרכים בלמעלה מ-200 מיליון שקל, ולנוכח צרוף כל אלה כמו גם מחדלים נוספים, אין פלא ששנת 2010 מסתיימת באופן עגום כל כך. מדובר בדיני נפשות. ניתן וצריך להציל את חייהם של עשרות אנשים בישראל. הגיע הזמן שהמצב ישתנה".

במהלך היום תערוך אור ירוק פעילויות רבות ברחבי הארץ, בהן 60 עצרות זיכרון בשיתוף עם רשת התיכונים 'עמל', תהלוכות לזכר הקורבנות ועוד ועוד. כמו ייקחו חלק בפעילות מתנדבי ארגון לייונס ישראל אשר רואים חשיבות גדולה במאבק נגד הקטל בכבישים.

אבואב הוסיף: "יש להפסיק להשלים עם המציאות הקיימת, בה כ- 350 אזרחים מקפחים את חייהם בכבישי ישראל מידי שנה. לכן, השנה תוקדש פעילות ישראל עוצרת לקריאה לשר האחראי ולממשלת ישראל להתעורר מן התרדמת ולעלות את הטיפול במלחמה בקטל בכבישים לראש סדר העדיפויות".