צילום: צביקה טישלר תושב קרית חיים הגיש תביעה נגד משטרת זבולון ונגד הדייר ששכר ממנו דירה, לאחר שמשטרת זבולון פשטה על הדירה בחיפוש אחר סמים וגרמה ל'פוגרום', על פי טענתו.

בכתב התביעה שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות טען בעל הדירה כי ב־17.11.10 בשעות הלילה פרצו שוטרים ממשטרת זבולון לביתו של הדייר משלושה צדדים: דרך חלון המטבח, הסלון ודלת הכניסה. הפריצה נעשתה לאחר שהשוטרים זרקו לבית לפני כן מספר רימוני עשן.

לטענתו, כתוצאה מהפשיטה נהרסו חלונות הבית והפלדלת. באותה עת ישנו בדירה הדייר ששכר אותה ואחיו. השוטרים שערכו חיפוש בבית לא מצאו סמים ועזבו את המקום כשהחלונות ודלת הכניסה שבורים ופתוחים.

"אי אפשר לחיות בבית, בעיקר בחורף, ואי אפשר לחיות עם דלת פתוחה, כי אי אפשר לצאת לעבודה", כתב בעל הבית בתביעתו, וציין כי לפי הצעות מחיר שלקח מבעלי מקצוע, עלות תיקון הנזק שהשאירו השוטרים נאמדת ב-11 אלף שקל.

"לא לי ולא לדייר אין סכומים כאלה", כתב בעל הדירה בתביעתו, וביקש מבית המשפט לחייב המשטרה לפצות אותו ב-20 אלף שקל בעבור תיקון הנזק, עוגמת הנפש שנגרמה לו, והוצאות משפט.

שופטת בית משפט השלום בקריות, לובנה שלאעטה חלאילה, שדנה בתיק, ביקשה מהתובע להעביר לידה את התמונות של הנזק שעל פי טענתו גרמו השוטרים בדירה. המשפט יחל בקרוב.

מפקד תחנת זבולון, נצ"מ בני אבליה, מסר בתגובה: "בדירה מתגורר דייר המוכר לנו כסוחר סמים. המשטרה הוציאה צו חיפוש שחתום על ידי שופט. מי שביצע את החיפוש הוא צוות ימ"מ עם צוותי בילוש של התחנה. לעניין תביעתו של בעל הבית, אנו נגיב במסגרת במסגרת ההליך המשפטי".