צילום: גיל נחושתן עיריית קרית ביאליק תתחיל לגבות תשלום עבור חנייה במרכז צבר ובכביש הראשי הסמוך לו, במרכז סביניה ובמרכז המסחרי שמול בניין העירייה. כך הוחלט בישיבת המועצה שהתקיימה ביום שלישי. בתוך ארבעה חודשים יסומנו החניות בכחול-לבן, ואז תחל גם גביית התשלום.

כמו כן, יסומנו החניות ברחובות שיהיו מיועדים לחניית דיירי הרחוב בלבד. עדיין לא ידוע באילו רחובות יחול סימון זה, משום שכל החלטה כזו טעונה אישור של ועדת התחבורה.

החלטה נוספת התקבלה בעניין ההתקנה של מערכות סולאריות. חברי המועצה אישרו התקנת מערכות על גגות של תשעה מבנים השייכים לעירייה. עוד לא ידוע באילו מבנים יותקנו המערכות, והאם יהיו ביניהם גם בתי ספר. ההסכם נחתם עם חברת אנלייט - אנרגיה מתחדשת בע"מ, שזכתה במכרז לתקופה של 20 שנה תמורת שכירות של 29 אלף שקל בשנה למתקן.

עוד אישרו חברי המועצה פה אחד קבלת שטחים מכפר ביאליק, אשר נמצאים בתחום השיפוט של המועצה האזורית זבולון: מול תיכון אורט ביאליק, לכיוון קרית אתא, וסביב גבעת הרקפות. המועצה האזורית תקבל בתמורה מהעירייה 50 אחוז מהיטלי ההשבחה על שטחים אלו ו-50 אחוז מהארנונה שתיגבה על מבנים שאינם מיועדים למגורים, לתקופה של עשר שנים.