צילום: שאול גולן העיתונאי עמנואל רוזן זרק את הרב האשכנזי הראשי של מוצקין, דוד מאיר דרוקמן, משידור רדיו ביום שלישי השבוע. רוזן הנחה בחמש בערב יחד עם בן כספית תוכנית אקטואליה יומית בת שעה תחנת 'רדיו ללא הפסקה', והשניים שוחחו עם דרוקמן על קריאתם של כ־50 רבנים שלא להשכיר דירות לערבים.

דרוקמן, שמרבה להתבטא בנושאי ארץ ישראל, היה מבין הרבנים הראשונים שתמכו ביוזמה. במהלך השיחה הסביר הרב דרוקמן: "התורה מטרתה להגן על עם ישראל". רוזן אמר לדרוקמן: "בולשיט, אני מתבייש להשתייך לאותו עם שאתה משתייך".

רוזן התעקש שהקריאה לא להשכיר דירות לערבים היא פוליטית ופופוליסטית ודרוקמן ענה: "יש יהודים שלא מחפשים פופוליסטיקה, ויש יהודים שמחפשים אמת. יש יהודים שחיים לפי הלכות שולחן ערוך ומתאפקים מכל מיני תאוות של העולם הזה. לשולחן ערוך יש מה להגיד גם בנושאי ארץ ישראל".

כספית אמר לדרוקמן כי בישראל חיים כ-20 אחוז של ערבים ושאל אותו מדוע הרבנים הוציאו את הקריאה, אותה כינה גזענית. "האם הערבים השתלטו על קרית מוצקין", שאל כספית.

דרוקמן: "אתה מכיר את בתי הכנסת באירופה שהפכו למוזיאונים? אז אני מזמין אותך לרחוב הרצליה בחיפה, יש שם בית כנסת שהפך לתל חרבות כי ערבים כבשו את האזור".

רוזן: "כבשו? יש אחלה יחסים בין ערבים ליהודים בחיפה ואתם סתם מסכסכים ומקלקלים".
דרוקמן: "אנחנו לא מקלקלים. אתה וגם אני עומדים דום ביום הזיכרון לזכר חללי צה"ל"
רוזן: "לא כולכם אגב".

דרוקמן: "אתה מנסה להבאיש את ריחי. אני יהודי שמניח תפילין כל יום, שלא נוסע בשבת".
רוזן: "אז אסור למכור דירות גם לחילונים, גם הם כובשים את חיפה".

דרוקמן: "בנושא ארץ ישראל אני עושה לא מה שליבי חפץ ולא מה שמתחשק לי בגלל שהתורה והשולחן ערוך בוערים בעצמותי".
כספית: "אתה מודע לזה שהמדינה הזאת היא עדיין לא מדינת הלכה"?

דרוקמן: "התורה הקדושה אוסרת על מצב שבו גויים ישתלטו על ארץ ישראל. נקודה".
רוזן: "בולשיט. אני מכיר את התורה לא פחות טוב ממך, וזה שטויות במיץ עגבניות. תודה רבה לך הרב מאיר דוד דרוקמן. אני מתבייש שאני חבר באותו עם כמוך".

דרוקמן אמר ל-mynet אחרי השידור: "רוזן דיבר כמו אנאלפבית וירקן בשוק תלפיות. מראיינים כמוהו הם חלום חיי. סגנון כמו שלו מעורר אנטי בציבור. בבדיחות הדעת אני אומר שרוזן הוא ימני נסתר, הוא עשה לי את השירות הטוב ביותר. כשאדם מתחיל להשמיץ ולגדף, זה אומר שמכסת הטיעונים ההגיוניים נגמרה לו.

"אני רוצה לראות אותו קונה דירה באום אל פאחם. אני רוצה לראות אותו מרשה לנכדה שלו להסתובב באזור ערבי בעכו, נראה אותו גבר. בדברים שאמרתי לא חידשתי שום דבר, אלה דברים שיונקים אצלי, כמו שאר הרבנים שחתמו, מתוך התורה, מתוך ההלכה. אני מקבל את משכורתי כרב כדי להביע ולשדר את מה שכתוב בהלכה. אותה הלכה אומרת שארץ ישראל שייכת ליהודים ושאסור להם לאפשר להיכבש על ידי גוי.

"היום בצפת יש שלוחה של בר אילן ויש שם שלושת רבעי סטודנטים ערבים שהתחילו עם הבנות היהודיות והעבירו אותם לכפרים הערביים. על הצריח של המסגד בצפת תלו את דגל פלסטין, דרום תל אביב נכבשה על ידי סודנים".

עמנואל רוזן: "אני מצטער שהתבטאתי בעדינות יתר כלפי רב שמבייש אותי כיהודי ואת בני משפחתי שנספו בשואה. הוא מנסח חוקים שמזכירים את חוקי נירנברג, ואני מצטער שהעליתי אותו לשידור. אני גאה להיות סוחר ירקות ליד גזען כמוהו".