צילום: אבי רוקח חמש בנות משכבת כיתות י"ב באורט מוצקין זייפו בשבוע שעבר אישורי יציאה מבית הספר והלכו הביתה. למחרת המנהלת גילתה את המעשה והשעתה אותן מלימודים ליום אחד.

שער בית הספר נעול עד לשעה 12:00. אם תלמיד נדרש לצאת מסיבה זו או אחרת, עליו להביא אישור יציאה, מלא בפרטיו האישיים ובחתימת המזכירה. את האישור נותנים התלמידים לשומר. הוא אוסף את אישורי היציאה ומגיש אותם, לאחר מכן, למנהלת התיכון, שרה פינטו. המנהלת בודקת את הפרטים ומוודאת שאכן מדובר ביציאה מוצדקת מכותלי בית הספר.

הבנות חשבו, שמצאו דרך קלה לסיים את יום הלימודים הארוך. הן לקחו אישור יציאה ישן, שהיה ברשותה של אחת מהן מפעם קודמת, מחקו בטיפקס את כל הפרטים המזהים - שם, כיתה, תאריך ושעה - והשאירו רק את חתימת המזכירה. אחת הבנות ניגשה למכונת הצילום, המיועדת לשימוש התלמידים, וכל שנדרש היה 30 אגורות כדי לצלם את האישור, שנראה עכשיו חדש, נקי מפרטים מזהים וחשוב מכל, חתום.

באישור אחד ניתן לרשום מספר שמות. הבנות מילאו את פרטיהן בטופס ועברו בעט על חתימת המזכירה, כדי שהאישור ייראה אמין. הן הגישו את האישור לשומר, שלא חשד בדבר, ויצאו הביתה.

בסוף יום הלימודים השומר העביר את כל אישורי היציאה למנהלת, שגילתה מיד כי מדובר בתרמית, באמצעות בדיקה מהירה של מערכת השעות ואישור של המורים שהשיעורים אכן התקיימו, אך הבנות לא נכחו בהם. הבנות נקראו לשיחה במשרד המנהלת, ננזפו והושעו ליום לימודים אחד.
מנכ"לית אורט מוצקין, מרגה סגל, סירבה להגיב.

הבנות לקחו אישור יציאה ישן, מחקו בטיפקס את כל הפרטים המזהים והשאירו רק את חתימת המזכירה. אחת מהן צילמה את האישור, שנראה עכשיו חדש, נקי מפרטים מזהים וחשוב מכל, חתום.