צילום: index open תושבת קרית ים, בת 48, נעצרה במרכז הארץ בחשד שהתחזתה למנקה וגנבה תכשיטים מלקוחותיה. החשודה היא אסירה משוחררת ברשיון.

שבוע לפני שנתפסה, הטיל עליה בית המשפט בעכו שבעה חודשי מאסר על תנאי על כל ביצוע של עבירת גניבה. בנוסף, בימים אלה מתנהל נגדה כתב אישום על 13 מקרי הונאה בכרטיס אשראי גנוב, גניבה ממעסיק ועוד.

החשודה השתחררה מהכלא לפני ארבעה חודשים, לפני שסיימה לרצות את מלוא העונש שנגזר עליה, של שמונה חודשים, בתנאי שלא תחזור לסורה ותשתקם. השבוע היא נעצרה על ידי משטרת מרחב דן, החולשת על רמת גן ובני ברק, בעקבות תלונות של שני בעלי דירות שעבדה אצלם. בבקשה להארכת מעצרה נטען, כי מדובר "בעבריינית רכוש סדרתית, הפועלת בדרך שיטתית, תוך הפרת האמון שניתן לה על ידי בעלי דירות תמימים, שכל חפצם הוא שביתם ינוקה".

במקרה הראשון היא גנבה, על פי החשד, תכשיטי זהב ויהלומים בערך כולל של 10,000 שקל מבעלי דירה בבני ברק. במקרה השני גנבה, על פי החשד, טבעות, שרשראות, עגילים ושעון זהב בשווי 5,000 שקל מבעלי דירה ברמת גן.

בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה שלא לשחרר את האשה ממעצר, "שהרי במצב דברים זה ברור כי אין כל חלופת מעצר, הרמטית ככל שתהיה, היכולה להבטיח את רכוש הציבור ממנה".