צילום: דורון גולן בחודשים האחרונים הצליחו שבע החברות שמשווקות, נכון לעכשיו, פרויקטים לבנייה במתחם כורדני, בקרית מוצקין, בשכונת משכנות האמנים, 112 מתוך 186 יחידות הדיור. יצוין, כי בקרוב יחל שיווק מספר מתחמים, שכבר הוצאו למכרז ונקבעו הזכיינים שלהם.

שיווק המתחמים בכורדני החל לפני קצת יותר משנה ורוב היחידות נמכרו "על הנייר", לפני שהטרקטורים החלו לעבוד בשטח. יצוין, כי החברות החלו למכור יחידות גם לפני תחילת עבודות הפיתוח בשטח. בסופו של דבר, נבחרה חברת חלבי לבצע את פיתוח השטח לבניית השלב הראשון של הפרויקט.

מנתוני משרד הבינוי והשיכון, שיזמה את הבנייה בכורדני, עולה כי חברת כהן יעקב בונה בשכונה 36 דירות ועד כה מכרה 17. החברה משווקת עוד פרויקט, ובו 18 יחידות מתוכן מכרה 6 יחידות. חברת אופק בטאן משווקת 34 דירות ומכרה 21. חברת גילעם משווקת 27 יחידות ומכרה עד כה 26. אותה חברה משווקת מתחם נוסף, בו נמכרו 13 מתוך 22 הדירות. חברת קומות משווקת 27 יחידות מתוכן מכרה 24. חברת כפיר משווקת 22 יחידות ומכרה עד כה 5 דירות.

יצוין, כי לא כל החברות החלו את השיווק ביחד. חלק מהן זכו במכרזים שהוצאו בקיץ שעבר וחלקן במכרזים שהוצאו בתחילת השנה הזו. עובדה זו מסבירה את הפערים במכירות, כאשר החברות ה"וותיקות" בכורדני, כמו קומות, מכרו כמעט את כל הדירות בעוד שחברות שהחלו את השיווק באיחור מכרו רק חלק קטן יחסי מתוכן. בסך הכל השיווק בשכונה עד כה הוא גבוה מאוד ועומד על 60 אחוז מסך היחידות שהוצאו למכירה.

יצוין, כי לפני כחודש שיווק משרד השיכון, באמצעות מנהל מקרקעי ישראל, עוד מספר מתחמים לבנייה בקרית מוצקין במשכנות האמנים, ובהם ייבנו 94 יחידות דיור נוספות.

נכון להיום, לפני תחילת הבנייה המסיבית המתוכננת בקרית ביאליק, הבנייה בקרית מוצקין היא המשמעותית ביותר באזור הקריות.