צילום: דורון גולן המחזה "פינה חמה בלב" יוצג ב-25 וב-26 בדצמבר באודיטוריום של בית הספר רודמן, בקרית ים, בהשתתפות עשרה דיירים מבית אילדן בקרית מוצקין ושמונה תלמידים בכיתות ח'-ט' בבית הספר.

עלילת המחזה עוסקת במועדון קשישים הממוקם ליד מגרש משחקים, שבו נפגשים מדי יום כמה חבר'ה צעירים. במאי ההצגה, תומר רוסו, מספר כי כתוצאה מהמפגש בין הקשישים לבני הנוער נוצרים חיכוכים: רעש, ליכלוך וחוסר כבוד מצד הצעירים. בעקבות החיכוכים, מתנכלים בני הנוער למבוגרים, אבל חלקם חושבים שאפשר להתנהג גם אחרת, והם פועלים כדי לשנות את המצב.

"במהלך העלילה אנחנו רואים איך, לאט לאט, הקשישים מחליטים להתארגן וללמד את הצעירים לקח", אומר רוסו, בוגר בית הספר למשחק בית צבי, שמביים בבית אילדן בחמש השנים האחרונות. "בסופו של דבר, נוצרת אחדות של שיתוף פעולה בין המבוגרים לצעירים, כדי שכל אחד יוכל להשתמש בשטח המשותף שבו הם נפגשו – אלה במגרש המשחקים, ואלה במועדון הקשישים".

זה לא מאוד דידקטי?
"הרעיון יכול אולי להישמע דידקטי, אבל זו הצגה שבנויה כמחזה, עם טקסט, עם סיטואציות, עם שירים וריקודים. יכול להיות שזה מתפרש בצורה דידקטית, אבל מי שיראה את זה, יקבל הצגה".

נוצרו קשרים בין הנערים לבין הקשישים?
"נוצר קשר חם מאוד, והוא בא לידי ביטוי בעיקר בחזרות, כשהם נפגשים ביניהם. הקשר מאוד מפרגן".

בני כמה הקשישים שמשחקים בהצגה?
"יש שחקנים על גבול גיל 90. בשבילי זה לא חדש. אנחנו מעלים הפקה בכל שנה, והשנה החלטנו לשתף פעולה עם בני נוער, כדי ליצור נושאים מעניינים יותר. הדיירים מכירים אותי, וזה לא חדש לי מבחינת העשייה. זה תמיד תהליך מעניין. יש דיירים שבמהלך השנים נפרדנו מהם בגלל הגיל. זה לא פשוט לעבוד עם אנשים מבוגרים, אבל יש שם הרבה חום והרבה רצון טוב".

מה המסר שאתה רוצה להעביר לצופים במחזה?
"שלא צריך להיות הבדל בגלל פער הגילים. אדם מבוגר ואדם צעיר יכולים לשתף פעולה למרות פער הדורות. גם המבוגרים היו פעם צעירים, וגם הצעירים יהיו פעם מבוגרים, ולכן צריך ללמוד איך לכבד האחד את השני ואיך לעבוד האחד לטובת השני.

"המבוגר יכול ללמד ולתת רקע בחיים לצעיר, וגם הצעיר יכול לעזור ולתרום את חלקו למבוגר. ככה בונים חברה מתוקנת. ככה בונים חברה נכונה".